Iranian Agriculture News Agency

توزیع 203 تن کالای اساسی در بیضا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا گفت: در سال گذشته 203 تن کالاهای اساسی با قیمت مصوب دولتی در فروشگاه های این شهرستان توزیع شده است.

توزیع 203 تن کالای اساسی در بیضا

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، صدیقه مویدی بیان کرد: به‌‌منظور کنترل قیمت‌ها و تنظیم بازار، 55 تن مرغ منجمد، 55 تن شکر، 70 تن برنج و 23 تن گوشت منجمد تامین و عرضه شد.

وی اضافه کرد: در راستای نظارت‌ بر نحوه توزیع و فروش کالاهای اساسی در سال پیش بالغ‌بر 700 مورد بازرسی از اصناف و کسبه توسط بازرسان جهاد کشاورزی به‌ طور مستمر انجام شد که از این تعداد بازدید، 25 مورد گشت مشترک با اداره صمت، فرمانداری، دامپزشکی، بسیج اصناف و مرکز بهداشت برگزار شد.

این مقام مسئول با اشاره به نقش مهم بازرسان در جلوگیری از هرگونه تخلف دلالان و سودجویان در بازار محصولات، ادامه داد: بازرساسان هفت پرونده تخلف در حوزه کالاهای اساسی و آرد و نان در طی سال قبل تشکیل و متخلفین به مراجع ذی‌صلاح جهت پیگیری معرفی شدند.

مویدی توضیح داد: تخصیص این اقلام اساسی با هدف پیشگیری از افزایش نامتعارف قیمت‌ها، مقابله با گران‌فروشی و احتکار از طریق واحدهای صنفی، تعاونی‌ها و فروشگاه‌های مصرف در بین مصرف‌کنندگان توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: اکیپ‌های بازرسی قرارگاه امنیت غذایی شهرستان در سطح بازار اقلام پر مصرف و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به‌صورت شبانه روزی در حال رصد و پایش بازار هستند.

 

خبرنگار: شیدا اشتری

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید