Iranian Agriculture News Agency

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر؛

نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی در بیضا برگزار شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضاء گفت: به مناسبت گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نمایشگاه توانمندی‌های صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی، عشایری و مدد جویان بهزیستی در سالن جهاد کشاورزی این شهرستان برپا شد.

نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی در بیضا برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، صدیقه مویدی بیان کرد: نمایشگاه مذکور از 14 بهمن‌ماه آغاز به کار کرد و تا 25 بهمن‌ماه ادامه دارد.

این مقام مسئول افزود: این نمایشگاه در 15 غرفه به عرضه عرقیات گیاهی، گیاهان دارویی، خشکبار، عروسک، صنایع دستی زنان، فرش و گلیم، فرآورده های لبنی، انواع مربا و ترشی، محصولات گلخانه ای، زراعی و باغی، پوشاک، گوهر تراشی، سرویس آشپزخانه، خیاطی، حصیر بافی، میوه و سبزی خشک و سنگ تراشی اختصاص دارد.

وی خاطرنشان کرد: صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی در راستای ساماندهی فعالیت‌های بانوان روستایی و عشایری، ایجاد اشتغال و شکوفایی استعدادهای این قشر از جامعه راه‌اندازی می‌شوند.

مویدی با اذعان به ظرفیت‌هایی شهرستان بیضاء در زمینه تولید محصولات زراعی، باغی و دامی تاکید کرد: در راستای اشتغال‌آفرینی و با هدف جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی، از سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد صنایع تبدیلی حمایت می‌کنیم.

به گفته وی؛ در حاشیه این نمایشگاه در هفتمین روز از ایام الله دهه فجر جشن بزرگ انقلاب با همکاری اعضای کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر با برپایی چادرسیاه عشایری، نواختن ساز و دهل محلی، دکلمه خوانی عشایری، بازی‌های بومی محلی و پذیرایی با غذاها و نان سنتی برگزار شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا اضافه کرد: در پایان جشن انقلاب از 15 نفر از بهره‌برداران نمونه بخش کشاورزی، بسیج جامعه کشاورزی و بانوان فعال عشایری تقدیر شد.

نمایشگاه

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید