Iranian Agriculture News Agency

استان فارس رتبه دوم جذب مواد خام محصولات کشاورزی در کشور

قائم مقام رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: استان فارس طی دو سال اخیر با جذب مواد خام محصولات کشاورزی به میزان ۳۰۰ هزار تن مقام دوم کشور را دارد.

استان فارس رتبه دوم جذب مواد خام محصولات کشاورزی در کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، علیرضا واحدی پور ضمن بیان این مطلب در مراسم افتتاح دو واحد سردخانه و بسته‌بندی میوه در شهرستان جهرم، گفت: در این مدت ۴۲ درصد کاهش ضایعات در محصولات کشاورزی و برای ۸۰۵ نفر اشتغال‌زایی داشته‌ایم.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، به ظرفیت‌های این شهرستان در تولید محصولات کشاورزی به‌ویژه محصولات باغی اشاره کرد و افزود: با توجه به تولید میزان ۵۲۸ هزار تن محصولات باغی توسط باغداران فهیم و با دانش این شهرستان که شامل ۴۳۰ هزار تن مرکبات و ۴۵ هزار تن خرما است و از طرفی در حال حاضر تعداد ۱۵ واحد سردخانه با ظرفیت ۶۰ هزار تن و تعداد ۱۶۵ واحد بسته‌بندی با ظرفیت ۳۵۰ هزار تن وجود دارد، جا دارد سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به بخش کشاورزی در این زمینه فعالیت کنند. 

واحدی پور افزود: در این شهرستان ۱۴۰ هزار تن لیموترش، ۲۲۵ هزار تن لیموشیرین و ۲۵ هزار تن خرمای شاهانی تولید می‌شود و در سال جاری تاکنون  میزان ۶ هزار تن خرما و پنج هزار تن مرکبات به کشورهای هند، مالزی، عمان و کشورهای اوراسیا صادرشده است.

وی یادآور شد: به‌منظور حمایت از باغداران، تنظیم بازار میوه، کوتاه کردن دست واسطه‌ها و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، مجوز احداث سردخانه و بسته‌بندی ۱۰۰ تنی میوه برای باغداران به‌عنوان تولیدکنندگان واحدهای کوچک‌مقیاس صادر می‌شود.

photo_2024-02-12_12-13-31

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید