Iranian Agriculture News Agency

برگزاری ششمین نمایشگاه تخصصی خرما در شیراز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از آغاز به کار ششمین نمایشگاه تخصصی خرما و صنایع وابسته در شیراز خبر داد و گفت: این نمایشگاه از روز چهارشنبه چهارم لغایت شنبه هفتم بهمن‌‎ماه از ساعت 16 تا 21 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس پذیرای بازدیدکنندگان است.

برگزاری ششمین نمایشگاه تخصصی خرما در شیراز

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مجتبی دهقان پور بیان کرد: این نمایشگاه در سالن‌های سرو، بهار و نرگس پربا است و به عرضه محصولات تولیدی، فرآوری شده و صنایع وابسته خرما اختصاص دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه ششمین نمایشگاه تخصصی خرمای شیراز در مساحتی بالغ‌بر سه هزار مترمربع برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: بیش از 50 شرکت و موسسه داخلی از 9 استان کشور در این نمایشگاه حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه غرفه سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در سالن سرو این نمایشگاه مستقر است، افزود: مسئولین و کارشناسان مدیریت باغبانی، حفظ نباتات و صنایع تبدیلی و غذایی این سازمان آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به علاقه‌مندان هستند.

دهقان پور سطح زیرکشت نخلستان‌های استان فارس را 36 هزار و 676 هکتار عنوان کرد و توضیح داد: در سال جاری با تولید 331 هزار و 500 تن خرما رتبه اول کشور را کسب کردیم و از لحاظ سطح زیرکشت نیز حائز رتبه دوم کشور هستیم.

این مقام مسئول، ارقام مهم خرما در استان فارس را زاهدی، کبکاب، شاهانی و ارقام تجاری در حال توسعه را پیارم و مجول عنوان کرد.

وی اضافه کرد: محصول خرمای استان فارس در شهرستان‌های قیروکارزین، جهرم، کازرون، فراشبند، مهر، اوز، لارستان، لامرد، خفر، داراب و فسا تولید می‌شود.

دهقان پور با بیان اینکه خرما یکی از محصولات صادراتی با ارزش افزوده بسیار بالا و از منابع مهم ارزآوری کشور به شمار می‌آید، ادامه داد: ارقام مهم خرما که علاوه بر تامین نیاز بازار مصرف استان به کشورهای همسایه نیز صادر می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه ظرفیت‌های ویژه استان فارس در تولید محصول خرما یکی از اصلی‌ترین دلایل برپایی مستمر نمایشگاه تخصصی این محصول است، یادآور شد: آشنایی با پتانسیل‌های بازار و موقعیت‌های جدید، ایجاد فرصت‌های مناسب برای کسب و کارهای کوچک، کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی از جمله مزایای برگزاری این نمایشگاه‌ها است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید