Iranian Agriculture News Agency

بازرسی از واحدهای عرضه میوه و تره بار در بیضا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا گفت: بازرسان جهاد کشاورزی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون 335 مورد بازرسی از واحدهای عرضه میوه و تره بار انجام دادند.

بازرسی از واحدهای عرضه میوه و تره بار در بیضا

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، صدیقه مویدی بیان کرد: از این تعداد بازرسی برای 9 واحد صنفی متخلف پرونده تشکیل شد و برای طی کردن مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

به گفته وی؛ جریمه نقدی در نظر گرفته شده برای واحدهای موصوف، مبلغ 80 میلیون ریال بود که به‌منظور اجرای حکم مربوطه به مراجع ذی‌ربط معرفی شدند.

مویدی خاطرنشان کرد: بیشترین تخلف این واحدها، مربوط به گران‌فروشی، عدم درج قیمت و عدم ارائه فاکتور خرید به مشتریان، گزارش ‌شده است.

وی با بیان این مطلب که تخلفات در سامانه سیمبا ثبت می‌شوند، افزود: رعایت حقوق مردم و رعایت سود قانونی فروشندگان با نظارت و تائید صنف‌های مختلف مدنظر است و در صورت محرز شدن کم‌فروشی، گران‌فروشی یا تخلف‌های دیگر، اقدامات لازم انجام می‌شود.

این مقام مسئول اولویت این بازرسی‌ها را نظارت بر توزیع عادلانه میوه، سبزی، تره‌بار و دیگر کالاهای اساسی ازجمله آرد و نان، شکر، برنج، گوشت و مرغ دانست و خاطرنشان کرد: هدف از انجام این نظارت‌ها استفاده عامه مردم از اقلام استراتژیک، مهار تورم، ایجاد آرامش در بازار و امنیت غذایی است.

وی یادآور شد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه توزیع و قیمت اقلام اساسی موضوع را به سامانه ۱۲۴ یا ۳۲۱۷۲۰۲۰ گزارش کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید