Iranian Agriculture News Agency

پیش‌بینی تولید ۱۰ میلیون تن محصولات گلخانه‌ای در کشور

مدیر کل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان زینتی، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در برنامه هفتم توسعه، افزایش 10 میلیون تن محصولات گلخانه‌ای برای وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی شده است.

پیش‌بینی تولید ۱۰ میلیون تن محصولات گلخانه‌ای در کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، الهام فتاحی فر در آئین گشایش هجدهمین نمایشگاه تخصصی باغبانی، گل و گیاه زینتی و نهاده‌های کشاورزی در استان فارس، بیان کرد: تحقق این امر نیازمند یک مطالعه جامع در استان‌های مستعد توسعه گلخانه‌ها است.

به گفته وی؛ فارس با ۸۸۰ هکتار گلخانه درزمینهٔ سبزی و صیفی و گل و گیاهان زینتی در سال گذشته با تحقق ۱۵۰ درصد بیشتر از برنامه پیش‌بینی‌شده موفق به کسب رتبه اول در واحدهای گلخانه‌ای کشور شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: استان فارس جزو استان‌هایی است که ظرفیت توسعه گلخانه را دارد و شرکت‌های گلخانه ساز و تأمین‌کننده نهاده‌های تولیدی نقش مهمی در این زمینه‌دارند.

وی به اهمیت بحث آموزش و انتقال دانش فنی اشاره کرد و افزود: باید از طریق بخش تحقیقات، دانشگاه شیراز و دانشکده کشاورزی به توسعه گلخانه‌ها در فارس کمک کنیم.

فتاحی فر؛ افزایش قیمت نهاده‌ها و زیرساخت‌های توسعه گلخانه را از دلایل افزایش هزینه سرمایه‌گذاری در این بخش دانست.

وی به حمایت‌های تسهیلاتی از متقاضیان توسعه گلخانه اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی در تخصیص اعتبارات، پرداخت تسهیلات گلخانه است.

فتاحی فر اضافه کرد: امیدواریم سازمان برنامه‌وبودجه یک نگاه ویژه به بحث حمایت‌های تسهیلاتی گلخانه‌ها داشته باشد تا وزارت جهاد کشاورزی بتواند اهداف توسعه گلخانه را در کشور محقق کند.

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان زینتی، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی ضمن بازدید از غرفه‌های نمایشگاه بیان کرد: این نمایشگاه به لحاظ تعداد شرکت‌کننده و بازدیدکننده و تنوعی که در حضور شرکت‌های مختلف دارد جزو نمایشگاه‌های برتر کشور است و این امر در بازدید از غرفه‌ها کاملاً مشهود است که جای تقدیر دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید