Iranian Agriculture News Agency

امید دوباره برای پایداری تولید؛

جانمایی طرح‌های پیشنهادی تغذیه مصنوعی در دشت قیر

مدیر عامل شرکت تعاونی کشاورزی و باغداری شهرستان قیروکارزین گفت: با آغاز جانمایی طرح‌های پیشنهادی ایجاد و احداث تغذیه مصنوعی در حوزه بُحرانی شهری قیر، امید به حفظ و پایداری تولید محصولات کشاورزی در دشت قیر امید دوباره‌ای گرفت.

جانمایی طرح‌های پیشنهادی تغذیه مصنوعی در دشت قیر

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، عبدالرضا نعمتی با اشاره به حضور کارشناسان اداره مطالعات و مهندسی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری این استان و مدیر و مشاور پروژه در این شهرستان، بیان کرد: ارزیابی‌های میدانی هیدرولوژی و آورد سیلاب به طرح‌های پیشنهادی نیز در دست انجام است. 

نائب رئیس هیات مدیره اتحادیه باغداران استان فارس به اشاره به تولید بیش از 760 هزار تن محصولات کشاورزی در شهرستان قیروکارزین، اضافه کرد: خشک‌سالی‌های دو دهه اخیر برای کشاورزی این شهرستان رمقی باقی نگذاشته است به همین جهت حفظ و صیانت از تولید در دشت قیر با اجرای طرح‌های متنوع آبخیزداری و تغذیه مصنوعی برای کشاورزان بسیار حیاتی و مهم به شمار می‌آید. 

نعمتی با اذعان به اینکه با چالش‌های اساسی در حوزه تأمین آب مؤثر برای زراعت و باغات مواجهیم، توضیح داد: می‌طلبد که دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مردم‌نهاد همسو به دنبال یک سری اقدامات برای تاب‌آوری بخش کشاورزی و جلوگیری از خسارت‌های ناشی از خشک‌سالی‌ها و تغییرات و ناهنجاری‌های اقلیمی باشیم.

وی افزود: امیدواریم با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در شهرستان قیروکارزین به لحاظ منابع آبی و خاکی هر چه سریع‌تر شاهد اجرای برخی طرح‌های زیر بنایی در حوزه آبخیزداری این شهرستان باشیم تا ضمن حفظ تولید، امنیت معیشت کشاورزان و باغداران نیز تأمین شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید