Iranian Agriculture News Agency

تکذیب و توضیح خبر عزل شبانه مدیر مسئولیت پذیر؛

تغییر مدیر کل دامپزشکی فارس یک تصمیم مدیریتی بوده است

در پی انتشار خبری تحت عنوان ورود ۱۱ هزار و 500 تن ذرت فاسد به استان فارس و عزل یک مدیر مسئولیت پذیر!!! از سوی خبرگزاری‌ بسیج دانشجویی و باز نشر آن در برخی از خبرگزاری‌ها من جمله فارس و تسنیم در تاریخ ۱۶ آبان ماه 1402، روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ضمن تکذیب این خبر، به‌منظور تنویر افکار عمومی خواستار درج این مطلب در آن رسانه‌ها شد.

تغییر مدیر کل دامپزشکی فارس یک تصمیم مدیریتی بوده است

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی این استان ضمن تائید ورود 11 هزار و 500 تن ذرت وارداتی از بندر شهید رجایی استان هرمزگان که پیش از ورود، آلودگی و فساد آن اعلام و با دستور دستگاه قضایی استان مذکور در اوایل تیرماه گذشته به انبار اداره کل پشتیبانی امور دام استان فارس در منطقه اکبرآباد شهرستان شیراز منتقل و بر اساس مستندات مکتوب پشتیبانی امور دام کشور بر مصرف صنعتی جهت الکل سازی آن و عدم استفاده در خوراک دام و طیور تاکید شده است، شدیداً و قویا خبر عزل مدیرکل دامپزشکی استان فارس را به دلایل ذکر شده در خبر انتشار یافته تکذیب کرده و از رسانه‌های محترم انتظار دارد به جهت جلوگیری از تشویش اذهان عمومی پیش از نشر هر خبر ابتدا صحت و سُقم خبر واصله را بررسی و پس از تائید باز نشر کنند.  

علی ایحال به جهت روشنگری و تنویر افکار مردم عزیز و شریف به استحضار می‌رساند:

۱. با توجه به قانونی بودن حمل و ذخیره‌سازی محموله‌های ذرت و دستور مقام قضایی استان هرمزگان هیچ گونه کشف یا اقدام پلیسی در این خصوص رخ نداده است و تا کنون محموله‌های ذرت ذخیره‌سازی شده، در انبار اکبر آباد اداره کل پشتیبانی امور دام استان فارس برای هیچ نوع مصرفی مورد استفاده قرار نگرفته است و همچنان به‌صورت جداگانه در حال نگهداری و انجام روند اداری برای تحویل به کارخانجات الکل سازی است.  

۲. در تاریخ ۳۰ خرداد ماه 1402 طی نامه مدیر کل بازرگانی داخلی شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور به اداره کل پشتیبانی امور دام استان فارس اعلام می‌شود تا نسبت به ثبت آدرس انبار اکبر آباد در سیستم cms (سیستم درخواست ارسال کالا) در اسرع وقت اقدام و تاکید می‌شود که جهت مصرف صنعتی به صورت جداگانه ذخیره‌سازی شود.

۳. در تاریخ ۳۱ خرداد ماه 1402 مدیرکل محترم پشتیبانی امور دام استان فارس به مدیرعامل شرکت توسعه بهینه سازی مبتکران (پیمانکار انبار مذکور) اعلام می‌نماید که ذرت فوق با مصرف صرفا صنعتی جداگانه دپو و ذخیره سازی شود تا توزیع آن با مجوز دفتر مرکزی اعلام شود.

۴. حسب درخواست معاون محترم بخش بازرگانی داخلی پشتیبانی امور دام کشور و با توجه به حساسیت موضوع، امنیت غذایی، سلامت تولید و نیز ضرورت توجه به جلوگیری از تضییع حقوق بیت‌المال در تاریخ دهم تیر ماه 1402 سه نمونه برداری از محموله مذکور توسط مدیر کل پشتیبانی امور دام فارس به آزمایشگاه نوآوران کاشف شهر راز ( آزمایشگاه مرجع ) ارسال می‌شود.

۵. در تاریخ ۲۷ تیرماه 1402 نتایج آزمایشات مذکور از ذرت وارداتی توسط اداره کل پشتیبانی امور دام استان فارس به دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان شیراز اعلام و درخواست دستور اخذ آزمایش مجدد توسط اداره کل دامپزشکی استان فارس می‌شود.

6. مدیرکل سابق دامپزشکی استان فارس در پاسخ به استعلام مورخ ۱۴ مردادماه 1402 دستگاه قضایی طی نامه مشروحی همان روز اعلام می‌کند از نظر آن اداره کل محموله ذرت قابلیت مصرف دامی را ندارد.

7. در بند هفت مطالب درج شده چنین ذکر شده است که" شنیده‌های موثق و متعدد حاکی از آن است، اداره کل جهاد کشاورزی به دنبال توجیه استفاده از 11500تن ذرت فاسد به‌عنوان خوراک طیور بوده است." این در حالی است که سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با توجه به اینکه متولی تولید غذا و امنیت غذایی مردم شریف این استان است، برخورد با هر گونه سهل انگاری یا قصور احتمالی در این خصوص را جزو مطالبات جدی خود قلمداد می‌کند در همین راستا اداره کل پشتیبانی امور دام استان فارس نیز در مکاتبات خود با دستگاه‌های نظارتی بر سه مطلب مهم سلامت تولید، امنیت غذایی و حفظ حقوق بیت‌المال تاکید کرده است.  

8. با توجه به موارد فوق‌الذکر چگونه ممکن است تغییر یک مدیر آن هم مدیرکلی که از نظر ساختار سازمانی جزو یکی از دستگاه‌های وابسته به سازمان جهاد کشاورزی می‌باشد و حتما می‌بایستی مقام ارشد آن دستگاه در ستاد کشور به‌عنوان معاون محترم وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور نظر بدهند، شبانه صورت گرفته باشد؟!  چگونه عزل یک شبه‌ بوده است که در نهایت احترام و حفظ کرامت انسانی، مراسم تکریم و معارفه‌ای انجام شد که تقریباً تمام سالن اجتماعات اداره کل دامپزشکی تکمیل می شود، معاون رئیس سازمان دامپزشکی کشور حضور می یابد و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در این سازمان، معاونین، تعدادی از مدیران ستادی و دستگاه‌های وابسته، جمعی از تولید کنندگان دام و طیور و صاحبان صنایع نیز حضور داشته باشند!!!

در پایان روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ضمن تکذیب مجدد و رد تمامی ادعا های مطرح شده؛ از مقامات ارشد قضایی استان مجدانه درخواست بررسی، پیگیری دقیق موضوع و برخورد با هر گونه مفسده در این خصوص را تقاضا می نماید.

همچنین  تاکید می شود این سازمان به چهار چوب و ساختار سازمانی عقیده راسخ دارد و به آن پایبند است. حفظ، صیانت و ارتقای سلامت غذای تولیدی توسط تولید کنندگان بخش کشاورزی این استان را مهم ترین راهبرد خود می داند و در این خصوص به هیچ عنوان مسامحه نمی نماید و تغییر یکی از مدیران استانی پس از سه سال و نیم تصدی مسئولیت را به هیچ عنوان عزل نداسته بلکه یک تغییر مدیریتی در جهت ارتقاء بهره‌وری در مجموعه و ارائه خدمات بهتر به جامعه زحمتکش ذی‌نفعان آن دستگاه می‌داند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید