Iranian Agriculture News Agency

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل؛

برگزاری دو مانور مشترک در جهاد کشاورزی فارس

رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از برگزاری دو مانور مشترک و چندین برنامه متنوع استانی به مناسبت نکوداشت هفته پدافند غیرعامل در سطح این سازمان خبر داد.

برگزاری دو مانور مشترک در جهاد کشاورزی فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، سمیه سلیمی کوچی گفت: رزمایش استانی ساماندهی نهاده‌های کشاورزی و نظارت بر فروشگاه‌های عرضه سموم و دیگر نهاده‌ها و داروخانه‌های گیاه‌پزشکی با به‌کارگیری بیش از 50 اکیپ نظارتی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اجراشده بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه رزمایش مذکور با مشارکت مدیریت‌های حراست و حفظ نباتات، سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی، اتاق اصناف، نیروی انتظامی و تعزیرات حکومتی در شهرستان‌های استان فارس اجرایی شد، افزود: این رزمایش به‌منظور ارتقاء سلامت عموم مردم جامعه برگزار و با متخلفین برخورد قانونی شد.

سلیمی کوچی به برگزاری مانور مشترک اطفاء حریق با همکاری مدیریت حراست سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و سازمان آتش‌نشانی نیز اشاره کرد و افزود: هدف از برگزاری این مانور ارتقاء آمادگی کارکنان و شناسایی علل حوادث و سوانح بود تا با فراهم کردن شرایط پیشگیری و مقابله با آن‌ها بتوانند خسارات احتمالی را به حداقل برساند.

وی با اذعان به اینکه نهادینه‌سازی و ترویج و توسعه فرهنگ پدافند غیرعامل، ارتقاء آموزش‌های عمومی و آمادگی ملی و آگاه‌سازی جامعه از دستاوردها و اقدامات سازنده جهاد کشاورزی در حوزه پدافند غیرعامل امری ضروری بوده است، تاکید کرد: با توجه به هدف مذکور، کارگروه پدافند غیرعامل کشاورزی و امنیت غذایی یک مسابقه با موضوع مسائل مرتبط با این حوزه برگزار کرد.

وی با اشاره به اینکه این مسابقه با حمایت اداره کل پدافند غیرعامل استانداری فارس برگزارشده است، گفت: شرکت در این مسابقه برای عموم آزاد بوده که به‌قیدقرعه به 10 نفر از برندگان جوایزی اهدا خواهد شد.

 رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی با تأکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه پدافند غیرعامل، توضیح داد: ارسال پیامک با محتوای مرتبط به بهره‌برداران، درج شعار و عناوین نکوداشت روزهای این هفته در مکاتبات، سامانه‌ها و مانیتورهای اداری و برگزاری دوره‌های آموزشی ازجمله دیگر برنامه‌های جهاد کشاورزی فارس بوده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید