Iranian Agriculture News Agency

به مناسبت نکوداشت هفته پدافند غیرعامل؛

رزمایش استانی ساماندهی نهاده‌های کشاورزی در فارس برگزار شد

قائم مقام معاونت تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از اجرای رزمایش استانی ساماندهی و نظارت بر فروشگاه‌های سموم و نهاده‌های کشاورزی و داروخانه‌های گیاهپزشکی خبر داد.

رزمایش استانی ساماندهی نهاده‌های کشاورزی در فارس برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، سیدعلی آقا میرطالبی ضمن گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل، بیان کرد: این رزمایش با هدف نظارت بر کیفیت و قیمت سموم و نهاده‌های کشاورزی و بررسی مجوز فعالیت داروخانه‌های گیاهپزشکی و فروشگاه‌های مربوطه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه 700 فروشگاه نهاده و سموم کشاورزی در سطح استان فارس فعال هستند، افزود: در این بازدیدها 520 فروشگاه و داروخانه گیاهپزشکی مورد بازدید قرار گرفت و تعداد 10 فروشگاه غیرمجاز به دستور مقام قضایی پلمب شد.

میرطالبی خاطرنشان کرد: میزان هزار و 100 لیتر انواع سموم تقلبی و تاریخ گذشته در این بازدیدها کشف و ضبط شد و با ثبت گزارش تخلف، متخلفین به مراجع قضایی معرفی شدند.

این مقام مسئول اضافه کرد: در همین راستا به 30 فروشگاه که اقدام به تمدید مجوز فعالیت خود را نکرده بودند اخطار لازم به‌منظور تمدید مجوز فعالیت داده شد.

وی با اشاره به اینکه این عملیات به‌صورت مستمر و به مناسبت‌های مختلف در طول سال انجام می‌شود، بیان کرد: این اقدام به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی است تا بتوانند نهاده و سموم کشاورزی مورد نیاز خود را به‌صورت استاندارد و با قیمت ارزان تهیه کنند.

قائم مقام معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: این رزمایش به مناسبت نکوداشت هفته پدافند غیرعامل با همکاری استانداری و دادگستری فارس، نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فارس، اداره کل تعزیرات استان فارس و اتحادیه‌های مربوطه در سطح استان فارس اجرا شد.

photo7491962161

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید