Iranian Agriculture News Agency

با حکم استاندار فارس؛

رئیس جهاد کشاورزی فارس عضو شورای عالی غذا و تغذیه شد

با حکمی از سوی محمد هادی ایمانیه استاندار فارس، مجتبی دهقان پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی این استان به‌عنوان "عضو شورای عالی غذا و تغذیه استان فارس" منصوب شد.

رئیس جهاد کشاورزی فارس عضو شورای عالی غذا و تغذیه شد

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، در متن این حکم بر ضرورت سیاست‌گذاری بومی و منطقه‌ای با در نظر گرفتن ظرفیت‌های استان فارس و لزوم هماهنگی بین بخشی در امور مرتبط با غذا و تغذیه و شناسایی موضوعات و چالش‌های عمده مرتبط با غذا و تغذیه در سطح استان تأکید شده است.

در بخشی دیگر از حکم مذکور به زیرساخت‌ها و موازی کاری‌ها و موانع توسعه تولید، غذای ایمن و کامل و ارائه راهکارهای لازم درزمینهٔ بهبود تولید و صادرات مواد غذایی، ارتقاء فرهنگ مصرف مواد غذایی، اصلاح الگوی تغذیه‌ای با در نظر گرفتن نقش تغذیه سالم در پیشگیری از بیماری‌ها، ارتقاء خدمات تغذیه‌ای، ارتقاء سطح ایمنی مواد غذایی تولیدی به‌صورت صنفی و صنعتی مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی به‌عنوان برخی از موضوعات و چالش‌های عمده مرتبط با غذا اشاره‌شده است.

در پایان حکم صادرشده از سوی ایمانیه به برنامه‌ریزی درازمدت با تأکید بر دو موضوع دستیابی به امنیت غذایی و غذای پایدار اشاره‌شده و با یادآوری تخصص و سوابق ارزشمند دهقان پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس وی به‌عنوان عضو شورای عالی غذا و تغذیه استان فارس منصوب‌شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید