Iranian Agriculture News Agency

برداشت زیتون از باغات شهرستان مرودشت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از برداشت زیتون از سطح 190 هکتار از باغات این شهرستان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود 475 تن محصول تولید و روانه بازار مصرف شود.

برداشت زیتون از باغات شهرستان مرودشت

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، منصور امیریان بیان کرد: برداشت زیتون از اواخر شهریورماه با ارقام کنسروی به‌منظور فرآوری و تهیه کنسرو آغاز شد و تا پایان آبان ماه با ارقام روغنی و به‌منظور روغن‌گیری ادامه دارد.

این مقام مسئول به عدم وجود صنایع تبدیلی مرتبط در شهرستان مرودشت اشاره کرد و گفت: نیاز به صنایع فرآوری و روغن‌گیری از مهم‌ترین مشکلات و چالش‌های پیش روی زیتون‌کاران است.

به گفته وی؛ عمده زیتون تولیدی در شهرستان مرودشت به‌صورت سنتی فرآوری و مقداری نیز به کارخانه‌های روغن‌گیری در شهرستان‌های کوار و شیراز ارسال می‌شود.

امیریان خاطرنشان کرد: ترویج ارقام پُربازده، هرس مناسب درختان و پیوند زدن در باغ‌های زیتون می‌تواند کمک شایانی به افزایش تولید این محصول کند.

 وی یادآور شد: درخت زیتون در مقایسه با سایر محصولات باغی مقاومت بالاتری نسبت به آفات و بیماری‌ها دارد و با توجه به نیاز آبی کم می‌تواند در اصلاح الگوی کشت در شهرستان مرودشت موردتوجه قرار گیرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید