Iranian Agriculture News Agency

در اولین جلسه شورای کشاورزی استان در سال جاری عنوان شد:

حمایت بانک کشاورزی از ایجاد صنایع تبدیلی مرتبط با محصولات زراعی

استاندار فارس در شورای کشاوری استان بر ضرورت ارائه راه های عملیاتی، با تمرکز بر افزایش سرعت فعالیت ها تاکید کرد و افزود: حمایت ویژه بانک کشاورزی از احداث گلخانه و صنایع تبدیلی در کنار مزارع، دستور کار بانک کشاورزی استان باشد چرا که با تحقق این مهم شاهد ایجاد اشتغال، کاهش ضایعات کشاورزی و همچنین کاهش مصرف آب خواهیم بود.

 حمایت بانک کشاورزی از ایجاد صنایع تبدیلی مرتبط با محصولات زراعی

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، محمد هادی ایمانیه در جلسه شورای کشاورزی استان در با اشاره بر اینکه سفر دوم ریاست محترم جمهور و هیئت دولت به استان فارس پر خیر و برکت بود، گفت: ترکیب کار علمی و اقدامات اجرایی در حوزه کشاورزی ارزشمند و قطعاً موثر است اما می‌بایست با سرعت بیشتری به پیش رود.

این مقام مسئول، با تاکید بر اینکه موارد و موضوعات نباید وابسته به اعتبارات مالی شوند افزود: اصلاح الگوی کشت یا ترویج کشاورزی که از طرف اتاق فکر دانش بنیان ارائه شده است یکی از راه های قابل استفاده و بدون وابستگی مالی است؛ پیشنهادات باید به نحوی ارائه شوند که قابلیت اجرایی در استان را داشته باشند و همچنین به تصمیم‌گیری خارج از استان معطوف نشوند.
وی با تاکید بر اینکه، به هیچ وجه نباید به یک مسیر محدود شد، تصریح کرد: اعضای شورای کشاورزی استان انسان‌های با تجربه‌ای هستند، برای افزایش سرعت کار هم‌اندیشی و دنبال راه چاره باشید و همچنین از تجربه کشاورزان و انسان‌های ارزشمند و صاحب نظر برای یافتن راه‌های میانبر استفاده کنید.
ایمانیه بر ضرورت اعتماد به جوانان ایرانی تاکید کرد و اذعان داشت: با استفاده از توان فارغ التحصیلان دانشگاهی و ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان از طریق مهندسی معکوس می‌توان برخی از نیازهای سخت‌افزاری را مرتفع نمود.
 وی خواستار انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه شیراز شد و گفت: اساتید برجسته شیمی کشور و چهره‌های ماندگار این حوزه در دانشگاه شیراز مشغول به خدمت هستند که می‌توان با انعقاد تفاهمنامه برای تولید سموم کشاورزی در این زمینه اقدام کرد.
رئیس شورای کشاورزی استان ادامه داد: از هم اکنون برای رهاسازی آب سد درودزن باید برنامه‌ریزی کرد چند گزینه را تدوین و با توجه به میزان بارش‌ها تصمیم‌گیری‌های لازم اتخاذ شود.
 وی تصریح کرد: فعال شدن مزارع دیم کار ارزشمندی است که علی رغم بارش نسبتاً خوب باران باید در استان محقق شود.
استاندار فارس خطاب به سرپرست جدید بانک کشاورزی استان نیز گفت: حمایت ویژه بانک کشاورزی از احداث گلخانه و صنایع تبدیلی در کنار مزارع، دستور کار بانک کشاورزی استان باشد چرا که با تحقق این مهم شاهد ایجاد اشتغال، کاهش ضایعات کشاورزی و همچنین کاهش مصرف آب خواهیم بود.
 وی همچنین بر ضرورت نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی تاکید کرد و گفت: بانک کشاورزی با آب منطقه‌ای استان و کشاورزان تفاهم‌نامه سه جانبه امضا کند تا شاهد کاهش بار مالی هزینه نصب کنتورهای هوشمند باشیم؛ در صورتی مصرف آب ساماندهی شود بسیاری از طرح های دیگر نیز به نتیجه می رسد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید