Iranian Agriculture News Agency

مدیر شیلات فارس خبر داد:

تولید کنندگان ماهیان زینتی فارس ساماندهی می‌شوند

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از طرح ساماندهی تولیدکنندگان ماهیان زینتی این استان خبر داد و گفت: این طرح با ایجاد یک تشکل در قالب "تعاونی" تولیدکنندگان ماهیان زینتی این استان در دستور کار قرار داد.

تولید کنندگان ماهیان زینتی فارس ساماندهی می‌شوند

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، علی فلاحی بابیان اینکه استان فارس حائز رتبه یک تولید ماهیان زینتی در جنوب کشور است، گفت: در راستای توسعه این حوزه و ایجاد انسجام در بین 33 واحد تولیدکننده ماهیان زینتی این استان، تشکیل تعاونی با همکاری سازمان تعاونی روستایی استان برنامه‌ریزی‌شده است.

وی با اذعان به اینکه بر اساس آخرین آمار در سال گذشته بیش از 16 میلیون قطعه ماهی زینتی در استان فارس تکثیر و پرورش‌یافته است، بیان کرد: تشکیل تعاونی می‌تواند در بهبود روند توزیع نهاده‌ها، ارائه آموزش‌ها، برگزاری نمایشگاه‌ها و بسیاری دیگر از این قبیل اقدامات مثمر اثر باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اتحادیه تعاونی‌های تولیدکنندگان ماهیان سرد آبی و گرمابی نیز در استان فارس از سال‌های قبل مشغول ارائه خدمت هستند، افزود: مشارکت تمامی تولیدکنندگان حقیقی و حقوقی در قالب تشکیل تعاونی می‌تواند در رشد و توسعه این حوزه اثرگذار باشد.

فلاحی بابیان اینکه تاکنون جلسات هماهنگی و ارائه آموزش‌های لازم به ذی‌نفعان برگزارشده است، توضیح داد: امیدواریم با آماده شدن هر چه سریع‌تر متن پیش‌نویس اساسنامه تعاونی از سوی چند نفر از مدیران واحدهای تولیدی به‌عنوان حیات مؤسس، روند تأسیس تعاونی شتاب بیشتری یابد.

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه شرکت‌های تعاونی با استفاده از خرد جمعی و تکیه به آرای مساوی در مجامع عمومی، از جایگاه ویژه‌ای در برخوردارند، گفت: امیدوارم تمامی تولیدکنندگان ماهیان زینتی این استان در تشکیل تعاونی مشارکت و همراهی کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید