Iranian Agriculture News Agency

بیش از 50 درصد سیب اقلید امکان صادرات دارد

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقلید از پیش‌بینی تولید 82 هزار تن سیب در این شهرستان خبر داد و گفت: بالغ‌بر نیمی از این محصول با کیفیت امکان صادرات به خارج از کشور دارد.

بیش از 50 درصد سیب اقلید امکان صادرات دارد

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، ارسلان صالحی با اشاره به سطح پنج هزار و 500 هکتاری باغات سیب شهرستان اقلید بیان کرد: عمده سیب تولیدی این شهرستان از ارقام "رد و گلدن" است که در بازارهای داخلی نیز از متقاضیان قابل توجهی برخوردار است.

وی تاکید کرد: به دلیل شرایط آب و هوایی بسیار خوب و همچنین استفاده از کودهای آلی و بیولوژیک، محصول سیب باغات شهرستان اقلید با کمترین میزان سموم و کودهای شیمیایی تولید می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه کار برداشت سیب از باغات شهرستان اقلید از اوایل مهرماه آغاز شده و تا پایان آبان‌ماه ادامه دارد، افزود: حدود پنج درصد از سیب تولیدی قابلیت فرآوری را دارد که کمبود صنایع تبدیلی مشکلی است که باغداران منطقه با آن مواجه هستند.

صالحی با اشاره به اینکه تنها سه واحد سردخانه با ظرفیت سالانه پنج هزار تن در شهرستان اقلید وجود دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بالای تولید محصولات کشاورزی دارای قابلیت انبار مانی این شهرستان، کمبود واحدهای سردخانه‌ای از دیگر مشکلات کشاورزان این شهرستان است که عرصه را برای سود بری دلالان باز گذاشته است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید