Iranian Agriculture News Agency

رئیس جهاد کشاورزی فارس:

ایجاد ارزش افزوده برای محصولات منحصر به فرد کشاورزی فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: مجتمع گلخانه‌ای و درجه بندی و بسته‌بندی محصولات کشاورزی برتر لوتوس برای محصولات مزیت‌دار و منحصر به فرد این استان ایجاد ارزش افزوده می‌کند.

ایجاد ارزش افزوده برای محصولات منحصر به فرد کشاورزی فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مجتبی دهقان پور در حاشیه افتتاح مجتمع مذکور که با حضور محمد دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور در شهرستان فسا برگزار شد، بیان کرد: یکی از رویکردهایی که در این مجموعه دنبال می‌شود این است که یک پایانه صادراتی در این مجموعه مستقر شود.

این مقام مسئول با اذعان به اینکه این مجتمع در سطحی بالغ‌بر 15 هکتار احداث شده و یک مجتمعی است که در آن تاکید بر تولید محصولات کشاورزی، فرآوری، بسته‌بندی و نهایتا صادرات است، بیان کرد: در پایانه صادراتی پیش‌بینی شده، مجموع فعالیت‌هایی که باید برای صادرات انجام شود، تسهیل می‌شود.

وی با بیان اینکه سعی شده تا این مجموعه رویکرد ایجاد ارزش افزوده برای دیگر محصولات کشاورزی نیز به دنبال داشته باشد و بسته‌بندی مناسبی با سلیقه بازار.های کشورهای هدف انجام شود، افزود: این مجموعه برای یک سری از محصولات مزیت‌دار و منحصر به فردی مثل انجیر و پسته که در استان فارس داریم فرصت‌های مناسبی را فراهم می‌کند.

به گفته وی؛ امیدواریم بتوانیم محصولات مان را با بسته‌بندی و کیفیت بهتری به خارج از استان و کشور صادر کنیم. از جمله محصولات مزیت‌دار ما انجیر تولیدی در بزرگترین انجیرستان دیم کشور در استهبان است که در فاصله 70 کیلومتری این مجموعه است که به‌عنوان یک مزیت به شمار می‌آید.

دهقان پور به نزدیکی این مجموعه به شهرستان سروستان به‌عنوان قطب تولید پسته کشور نیز اشاره کرد و افزود: این مزیت می‌تواند به درجه بندی، بسته.بندی و نهایتا کیفیت بخشی به قسمتی از محصول صادراتی پسته سروستان و ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای این محصول کمک کند.

photo7150379492

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید