Iranian Agriculture News Agency

رئیس جهاد کشاورزی فارس در "رویداد توان" حاضر شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در نشست هم‌افزایی فعالین مردمی و مسئولین که با نام "رویداد توان" و به‌منظور پیشرفت و آبادانی این استان و با شعار "ایران به توان ما" توسط معاونت توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری و به ریاست محمد هادی ایمانیه استاندار فارس برگزار شده بود، شرکت کرد.

رئیس جهاد کشاورزی فارس در "رویداد توان" حاضر شد

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، ارائه سیمای کلی کشاورزی استان فارس و پاسخ به برخی موضوعات مطرح شده از سوی فعالین مردمی از جمله موضوعات تبیین شده از سوی مجتبی دهقان پور رئیس این سازمان بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در این نشست با تاکید بر اینکه نگاه این سازمان نیز سازندگی و توسعه پایدار بخش کشاورزی این استان است، گفت: فارس با در اختیار داشتن 6 درصد جمعیت کشور 12 درصد از محصولات کشاورزی ایران را تولید می‌کند و رتبه دوم تأمین امنیت غذایی را دارا است.

دهقان پور بابیان اینکه در بخش کشاورزی استان فارس حدود ٢٧٩ هزار بهره‌بردار مشغول فعالیت هستند که سهم اشتغال 17.5 درصدی را به خود اختصاص داده است، بیان کرد: این استان با تولید 12 درصد محصولات زراعی و 14 درصد محصولات باغی، رتبه دوم کشوری را دارا است.

وی به تأثیر عوامل و حوادث  طبیعی  ازجمله خشک‌سالی، سرمازدگی و آفات و بیماری‌ها بر بخش کشاورزی نیز پرداخت و اضافه کرد: هم فکری و مشارکت گروه‌های مردمی و دانش‌بنیان برای رفع مشکلات و چالش‌های پیش روی بخش کشاورزی امری ضروری است. 

به گفته وی؛ سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به‌منظور حل مسائل و چالش‌های پیش روی بخش کشاورزی آماده دریافت نقاط نظرات، پیشنهاد‌ها و راهکارهای تمامی صاحب‌نظران، اساتید، کارشناسان و گروه‌های مردمی است و به همین منظور بسترسازی لازم را طریق ایجاد اتاق فکر و تشکیل سلسله جلسات منظم اتخاذ کرده است. 

 در این رویداد که با حضور گروه‌های مردمی و جهادی و مسئولین استانی در خصوص چالش‌ها و فرصت‌های بخش‌های مختلف استان  برگزار شد، برخی از چالش‌ها و فرصت‌های بخش کشاورزی توسط گروه‌های مردمی و جهادی  و تشکل‌های دانش‌بنیان مطرح و به بحث و تبادل‌نظر گذاشته شد.

ContentImages_185559

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید