Iranian Agriculture News Agency

کاشت کلزا در مرودشت آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: با توجه به عقد قرارداد با کشاورزان برای کاشت 350 هکتار کلزا در شهرستان مرودشت، تاکنون در سطح 86 هکتار از مزارع، اقدام به کاشت این دانه روغنی شده است.

کاشت کلزا در مرودشت آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، منصور امیریان بیان کرد: کاشت کلزا از نیمه دوم شهریورماه آغاز شد و انتظار می‌رود با برگزاری کارگاه‌های آموزشی درخصوص مزایای کاشت کلزا، کشت این محصول در سال زراعی جاری افزایش یافته و سطح ابلاغی عملیاتی شود.

این مقام مسئول افزود: نهاده‌های لازم درخصوص کاشت کلزا تامین شده و تاکنون میزان دو هزار کیلوگرم بذر کلزا شامل ارقام نپتون ایرانی، هیدرومیل و ماراتن برای استفاده بهره‌برداران در اختیار تعاونی تولید روستای کناره شهرستان مرودشت قرار گرفته است.

امیریان خاطرنشان کرد: از کلزا کاران عزیز انتظار می‌رود با توجه به اهمیت تاریخ کاشت این محصول و پیشگیری از سرمازدگی، نسبت به کاشت کلزا در زمان‌های توصیه شده توسط کارشناسان، اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه کشت کلزا از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است، یادآور شد: کاهش وابستگی به واردات دانه‌های روغنی به ویژه کلزا، ایجاد تناوب با غلات به منظور کاهش علف‌های هرز و بیماری‌های گیاهی، قیمت مناسب و خرید تضمینی این محصول از مهم‌ترین مزایای توسعه کشت کلزا به شمار می‌رود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید