Iranian Agriculture News Agency

قیمت گوشت در استان فارس کاهش یافته است

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در راستای تنظیم بازار گوشت قرمز و تعدیل و تثبیت قیمت این کالا، برنامه‌ریزی برای واردات گوشت گرم و منجمد به این استان انجام شده است.

قیمت گوشت در استان فارس کاهش یافته است

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، صمد رنجبری با اذعان به اینکه توزیع گوشت گوسفندی و گوساله وارداتی به زودی در سراسر استان آغاز خواهد شد، بیان کرد: تقویت زنجیره تولید از دیگر اهداف واردات گوشت است که در دستور کار دولت قرار دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود با افزایش سیر صعودی واردات گوشت، بازار این محصول به ثبات رسیده و با استمرار این روند، شاهد تثبیت و نزول قیمت‌ها باشیم، افزود: عرضه گوشت‌های تنظیم بازار از دو هفته گذشته در برخی استان‌ها شروع شده است.

رنجبری با اشاره به اینکه قیمت گوشت در روزهای اخیر کاهش حدود 30 هزار تومانی را تجربه کرده است که با افزایش حجم واردات، کاهش قیمت بیشتری را شاهد خواهیم بود، اضافه کرد: ایجاد توازن بین تولید و بازار مصرف از دیگر اهداف واردات گوشت قرمز است.

به گفته وی؛ با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز در ماه‌های گذشته، واردات این کالا برای کمک به معیشت مردم در دستور کار دولت و وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

وی در خصوص قیمت گوشت تنظیم بازار خاطرنشان کرد: با توجه به نوسانات قیمت ارز، نرخ مصوبی برای این کالا تعیین نشده است.

رنجبری توضیح داد: در حال حاضر حجم قابل توجهی از واردات به شکل دام زنده و گوشت گرم و منجمد توسط بخش خصوصی و تعدادی از واردکنندگان از کشورهای مختلف از جمله هند، آفریقا، برزیل، استرالیا، ارمنستان و ازبکستان انجام می‌شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس یادآور شد: محدودیتی برای واردات گوشت گرم و منجمد وجود ندارد و بسته به میزان تقاضای مردم توزیع گوشت ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید