Iranian Agriculture News Agency

برآورد تولید 10 هزار تن پسته در سروستان

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سروستان از آغاز برداشت پسته از پنج هزار و 410 هکتار باغ‌های این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود بیش از 10 هزار تن پسته تر برداشت و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شود.

برآورد تولید 10 هزار تن پسته در سروستان

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، هومان جلالی دو قزلو با بیان اینکه برداشت پسته در شهرستان سروستان از اول مهرماه آغاز شده و تا پایان این ماه نیز ادامه دارد، افزود: احمد آقایی، فندقی، کله قوچی و اکبری از مهم ترین ارقام پسته­ تولیدی این شهرستان هستند.

به گفته وی؛ به منظور فرآوری و عرضه پسته مرغوب، 10 واحد فرآوری، به‌عنوان ترمینال ضبط پسته در شهرستان سروستان فعال است.

این مقام مسئول با بیان اینکه مجموع باغ‌های پسته شهرستان سروستان 6 هزار و 827 هکتار است، افزود: هزار و 417 هکتار از این باغ‌ها جدید الاحداث و غیر مثمر هستند.

وی خاطرنشان کرد: سروستان یکی از قطب‌های مهم تولید پسته استان فارس به شمار می‌رود که با توجه به شرایط اقلیمی و خاک مناسب، بهترین محصول تولیدی را از نظر کمی و کیفی دارا است.

جلالی دو قزلو خاطر نشان کرد: با توجه به اجرای طرح نفوذ دانش در واحدهای تولیدی، پسته کاران شهرستان سروستان آخرین یافته‌های تحقیقاتی و علمی را در باغات به مرحله اجرا در آورده که در تولید محصول سالم و با کیفیت نقش بسزایی دارند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید