Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت:

اتخاذ مشوق برای توسعه گلخانه‌های فارس ضرورت دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بر ضرورت اتخاذ مشوق‌های لازم برای سرمایه‌گذاران جهت توسعه گلخانه‌ها تاکید کرد و گفت: باید ترتیبی اتخاد شود تا واحدهای دارای پیشرفت فیزیکی بالاتر در اولویت دریافت بسته‌های حمایتی و تشویقی قرار گیرند.

اتخاذ مشوق برای توسعه گلخانه‌های فارس ضرورت دارد

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مجتبی دهقان پور در نشست بررسی پیشرفت فیزیکی گلخانه‌های این استان بیان کرد: در شرایط امروز که سیاست‌های کلان کشور به دنبال کاهش تورم و جلوگیری از رُشد پایه پولی است باید متقاضیانی که با سرمایه شخصی اقدام به ایجاد و توسعه گلخانه می‌کنند حمایت بیشتری شوند. 

این مقام مسئول با بیان اینکه اغناء سازی سرمایه‌گذاران به شرایط کنونی و کمبود منابع اعتباری برای اعطای تسهیلات امری بدیهی و لازم است، اضافه کرد: با اقناع متقاضیان، علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در حوزه گلخانه و کشاورزی بی شک راه‌حل‌های جایگزین برای تهیه منابع لازم را دنبال می‌کنند. 

دهقان پور با اذعان به اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه گلخانه از جمله بخش‌های دارای ارزش افزوده مناسب است، افزود: تسریع در به بهره‌برداری رساندن واحدهای در حال ساخت می‌تواند از خواب سرمایه و مستهلک شدن تاسیسات جلوگیری و به بازگشت سرمایه در یک دوره کوتاه‌تر کمک کند.  

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به لزوم استفاده از ظرفیت ایجاد گلخانه‌های کوچک مقیاس نیز پرداخت و اضافه کرد: با استفاده از قابلیت‌های نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی می‌توان به توسعه این نوع گلخانه‌ها در قالب مشاغل خانگی کمک کرد.  

وی با اشاره به اینکه در کشاورزی تنها نگاه به تولید راهگشا نخواهد بود، تاکید کرد: توجه به مصرف بهینه نهاده‌ها به ویژه آب و ارزیابی شرایط بازار محصولات دو موضوع مهم در کنار نگاه تولیدی در کشاورزی است که به‌صورت همگام باید مد نظر باشد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید