Iranian Agriculture News Agency

بهره‌برداری یک سردخانه در قیروکارزین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین گفت: به مناسبت هفته دولت یک سردخانه ذخیره‌سازی و نگهداری مواد غذایی در دمای بالای صفر درجه به ظرفیت هزار تن در این شهرستان به بهره ب‌داری رسید.

بهره‌برداری یک سردخانه در قیروکارزین

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، محمد حیدری بیان کرد: این سردخانه در شهرکت صنعتی شهرستان قیروکارزین با سرمایه‌گذاری 250 میلیارد ریالی احداث که 93 میلیارد و 500 میلیون ریال از آن از طریق تسهیلات بانکی تامین و پرداخت شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه طرح مذکور برای 16 نفر ایجاد اشتغال دائم و فصلی می‌کند، بیان کرد: با راه‌اندازی این واحد ظرفیت سردخانه‌های ذخیره‌سازی و نگهداری محصولات کشاورزی در شهرستان قیروکارزین به 20 هزار تن افزایش یافت.

حیدری با اذعان به اینکه سالانه قریب به 700 هزار تن محصولات کشاورزی در شهرستان قیروکارزین تولید می‌شود، افزود: افزایش تعداد و ظرفیت واحدهای ذخیره‌سازی یا فرآوری این محصولات نقش ویژه‌ای در کاهش ضایعات محصولات کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده دارد.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان سخت‌کوش شهرستان قیروکارزین از عمده‌ترین تولیدکنندگان محصولاتی مثل خرما، لیموشیرین و لیموترش در سطح کشور به شمار می‌آیند، خاطرنشان کرد: امیدواریم با توسعه سرمایه‌گذاری‌ها در زیر بخش صنایع کشاورزی شاهد شکوفایی بیش از پیش کشاورزی در این شهرستان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: آیین آغاز بهره‌برداری از این واحد سردخانه‌ای با حضور مهدی فروردین نماینده مردم شریف شهرستان‌های فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی، سید مهدی خادمی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، مسلم رحیمی فرماندار شهرستان قیروکارزین و مسئولین شهرستانی برگزار شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید