Iranian Agriculture News Agency

افتتاح گلخانه مدرن هیدروپونیک در بیضاء

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضاء گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت یک واحد گلخانه مدرن هیدروپونیک 11 هزار متر مربعی مجهز به تکنولوژی‌های پیشرفته روز دنیا در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

افتتاح گلخانه مدرن هیدروپونیک در بیضاء

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، صدیقه مویدی بیان کرد: واحد مذکور در منطقه تنگ خیاره شهرستان بیضاء با سرمایه‌گذاری 256 میلیارد ریالی احداث و سالانه ظرفیت تولید 480 تن  محصولات کشاورزی را دارا است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه واحد مذکور به کشت فلفل دلمه‌ای با هدف صادرات به کشور روسیه اختصاص داده شد است و تمام مراحل از تولید نشاء تا سورت و بسته‌بندی محصول در گلخانه انجام می‌شود، افزود: این واحد زمینه اشتغال 22 نفر را فراهم کرده است.

وی به وجود 127 واحد گلخانه‌ای در شهرستان بیضاء اشاره کرد و گفت: این شهرستان دارای رتبه نخست استان در احداث گلخانه است که در زمینه تولید نشاء، سبزی و صیفی، گیاهان دارویی و گل شاخه بریده فعالیت دارند.

مویدی افزود: در آیین افتتاح این گلخانه رضا افلاطونی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور اراضی کشور، محسن علیزاده نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس شورای اسلامی، عبدالعلی کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری فارس، مجتبی دهقان پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و جمعی دیگر از مسئولین استانی و حضور داشتند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید