Iranian Agriculture News Agency

افزایش سطح کشت ذرت در فسا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا از کاشت پنج هزار و 886 هکتار ذرت در این شهرستان خبر داد و گفت: با این میزان حائز رتبه چهارم سطح زیر کشت ذرت در استان فارس در سال جاری هستیم.

افزایش سطح کشت ذرت در فسا

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، محمدصادق فانی بیان کرد: حدود دو هزار و 449 هکتار به کشت ذرت علوفه‌ای و سه هزار و 387 هکتار به ذرت دانه‌ای اختصاص یافته است که عمدتا از ارقام ۷۰۳، ۷۰۴، سیمون و AS ۷۱  هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه صرفه‌جویی در میزان آب مصرفی با توجه به کمبود منابع آبی یک ضرورت اساسی است، افزود: قریب به دو هزار و 660 هکتار از مزارع ذرت در شهرستان فسا با سیستم‌های نوین آبیاری قطره‌ای و بارانی آبیاری می‌شوند تا حداکثر بهره‌وری از نهاده‌های تولید به دست آید.

وی با اشاره به اینکه تغییر الگوی کشت و جایگزین کردن گیاهان کم آب بر نظیر پنبه و گیاهان دارویی با محصولی همچون ذرت اقدامی لازم به شمار می‌آید، افزود: سالانه از سطح زیر کشت ذرت کاسته می‌شود اما با توجه به نیاز واحدهای دامپروری به تامین علوفه این موضوع به‌صورت یک برنامه مدون دنبال می‌شود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود از آبان‌ماه کار برداشت مزارع ذرت شهرستان فسا آغاز شود و 203 هزار تن ذرت علوفه‌ای و بیش از 22 هزار تن ذرت دانه از مزارع این شهرستان برداشت شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید