Iranian Agriculture News Agency

بهره برداری از 45 طرح زیر بنایی کشاورزی در کازرون

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: در چهارمین روز از هفته دولت، بهره‌برداری از 45 طرح زیربنایی بخش کشاورزی این شهرستان با اعتبار پنج میلیارد و 546 میلیون تومان از محل اعتبارات سیل، ملی و استانی آغاز شد.

بهره برداری از 45 طرح زیر بنایی کشاورزی در کازرون

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، حمید رشیدی بیان کرد: طرح‌های مذکور شامل بازسازی و لایروبی کانال‌های انتقال آب به طول 13 کیلومتر، مرمت قنوات به طول هزار و 286 متر، احداث کانال‌های آبرسانی کشاورزی به طول 480  متر،  احداث و مرمت جاده بین مزارع به طول دو هزار و 400 متر و اجرای هشت طرح آبیاری تحت فشار در سطح 31 هکتار بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه بیش از دو هزار خانوار روستایی از لایروبی و احداث کانال‌های آبرسانی منتفع می‌شوند، اضافه کرد: کانال‌های آبرسان مذکور انتقال آب به حدود 6 هزار  هکتار از اراضی را عهده‌دار هستند که با انجام این طرح لایروبی انتقال آب تسهیل و تسریع شده است.

وی با تاکید بر ضرورت بهسازی جاده‌های بین مزارع به‌منظور تسهیل تردد کشاورزان و ادوات مکانیزه تاکید کرد: بهسازی جاده بین مزارع بستر سهولت رفت و آمد قریب به 400 خانوار روستایی و ذی‌نفع این منطقه را فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه قنوات از میراث‌های کهن ایران زمین بوده و حفظ و نگهداری از آن به دلیل نقش ویژه در تامین آب برای کشاورزی ضروری است، افزود: بازسازی قنوات شهرستان کازرون موجب بهره‌مندی 300 خانوار و تامین آب 750 هکتار از اراضی شده است.

به گفته رشیدی، آئین بهره‌برداری از طرح‌های بخش کشاورزی شهرستان کازرون با حضور فریدون عباسی دوانی نماینده مردم شهرستان‌های کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی، محمد فرخ زاده معاون استاندار فارس و مسئولین شهرستانی برگزار شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید