Iranian Agriculture News Agency

گندم خریداری شده در فارس از یک میلیون تن گذشت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از اتمام برداشت گندم در این استان خبر داد و گفت: پس از 13 سال میزان گندم خریداری شده از کشاورزان این استان از مرز یک میلیون تن فراتر رفت که نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری دارد.

گندم خریداری شده در فارس از یک میلیون تن گذشت

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مجتبی دهقان پور ضمن تقدیر از زحمات و همت تک تک کشاورزان این استان که گام بلندی در راستای تامین امنیت غذایی جامعه برداشته‌اند، بیان کرد: استان فارس با برداشت گندم از سطح 399 هزار هکتار از مزارع این استان در رتبه سوم کشوری قرار دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تا کنون از 15 هزار میلیارد تومان مطالبات گندم کاران استان فارس 10 هزار میلیارد تومان پرداخت شده است، اضافه کرد: پیگیری‌های لازم جهت پرداخت مابقی مطالبات ادامه دارد و امید است تا پایان شهریورماه پرداخت مطالبات گندم کاران به‌صورت کامل انجام شود. پرداخت وجوه گندم بر اساس اولویت ثبت اطلاعات گندم کاران در سامانه، توسط بانک کشاورزی تامین اعتبار و پرداخت می‌شود.

وی با اذعان به اینکه عملیات برداشت گندم در استان فارس با استفاده از حدود هزار و ۱۰۰ دستگاه کمباین سبک و سنگین انجام شده است، ابراز کرد: تعداد 107 مرکز خرید گندم در سال زراعی جاری خرید گندم را در استان پهناور فارس بر عهده داشته‌اند.

دهقان پور با بیان اینکه گندم محصولی راهبردی است و بهبود عملکرد تولیدی مزارع غلات به‌طور جدی دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال زراعی جاری شاهد گسترش استفاده از کودهای پایه در مزارع گندم بودیم به نحوی که وزن هزار دانه گندم افزایش یافت و از افزایش تولید برخوردار شدیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید