Iranian Agriculture News Agency

کشف انبار نهاده‌های تقلبی در بختگان فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از کشف و ضبط انبار پخش کود، سم و بذر تقلبی خارج از شبکه در شهرستان بختگان این استان خبر داد و گفت: 6 هزار و 400 کیلوگرم انواع نهاده‌ها کشف و ضبط و به انبار حفظ نباتات این سازمان منتقل شد.

کشف انبار نهاده‌های تقلبی در بختگان فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مجتبی دهقان پور ضمن تقدیر از اقدامات کارگروه پایش و نظارت بر فعالیت داروخانه‌های گیاهپزشکی این استان بیان کرد: با توجه به پایش‌های انجام شده چهار هزار کیلوگرم سم و 700 کیلوگرم کود غیر مجاز (تاریخ منقضی شده)  از یک انبار کشف شده است.

این مقام مسئول توضیح داد: هزار و 700 کیلوگرم کود تقلبی نیز توسط کارگروه پایش و نظارت بر فعالیت داروخانه‌های گیاهپزشکی شهرستان بختگان کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی فروشگاه‌های عرضه نهاده‌های کشاورزی در راستای ارتقاء امنیت غذایی و سلامت عمومی جامعه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، خاطرنشان کرد: متخلفین جهت رسیدگی قانونی به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

دهقان پور با بیان اینکه روند بازرسی و پایش فروشگاه‌های عرضه سموم نباتی فارس ادامه دارد و چنانچه فروشگاهی دستورالعمل و ضوابط را رعایت نکند پس از صدور اخطار کتبی نسبت به پلمب فروشگاه اقدام می‌شود، افزود: کشاورزان کود و سم مورد نیاز خود را از فروشندگان مجاز خریداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به مدیریت‌ها یا مراکز جهاد کشاورزی اطلاع دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید