Iranian Agriculture News Agency

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

سیاست‌گذاری‌ برای کاهش هزینه‌های تولید

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: وزارت جهاد کشاورزی به‌عنوان متولی بخش کشاورزی و در مقام سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی به سمت کاهش هزینه‌‌های تولید و افزایش میزان تولید گام بر می‌دارد.

سیاست‌گذاری‌ برای کاهش هزینه‌های تولید

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، رضا افلاطونی در حاشیه سفر به استان فارس و افتتاح یک واحد گلخانه سبزی و صیفی هشت هزار متر مربعی در شهرستان بیضاء بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی افزایش بهره‌وری در کشاورزی را دنبال می‌کند. به همین دلیل یکی از موضوعاتی که به سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی تبدیل شده افزایش سطح زیر کشت‌های گلخانه‌ای است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اذعان به اینکه توسعه کشت‌های گلخانه‌ای به دلایل متعدد از جمله امکان کنترل و مدیریت عوامل محیطی مثل رطوبت، آب مصرفی و نور و افزایش تولید مد نظر است، تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی به لحاظ تسهیل صدور مجوزهای گلخانه‌ها و هم به لحاظ تسهیلات بانکی اقدامات بسیار خوبی را در این زمینه انجام داده است.

افلاطونی افزود: در قالب شرکت شهرک‌های کشاورزی هم به طور کامل زیرساخت‌های مربوط به احداث گلخانه‌ها و توسط این شرکت انجام می‌شود و بعد از آماده‌سازی تحویل متقاضیان احداث گلخانه قرار داده می‌شود.

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی در تلاش است چرخه تولید یا زنجیره‌های تولید را مدیریت کند، اضافه کرد: تولیدکننده ما باید بتواند به شکل زنجیره‌ای تولیدات خود را انجام و عرضه کند. به طور مثال در همین واحد گلخانه‌ای نشاء تولید و در مراحل بعدی محصول تولید، درجه‌بندی، بسته‌بندی و به بازار عرضه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی بسترهای لازم را برای ایجاد زنجیره‌های تولید فراهم کرده است، خاطرنشان کرد: در موضوع بازرگانی محصولات کشاورزی، این وزارتخانه اعمال مدیریت‌های لازم را انجام داده، تسهیل صادرات را پیگیری کرده، انعقاد پروتوکل‌ها و معاهده‌های لازم را در دست اقدام دارد و رایزنی‌های لازم انجام می‌شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور در سفر به استان فارس و شرکت در آئین افتتاح یک طرح اشتغال‌زای بخش کشاورزی شهرستان بیضاء، از واحد گلخانه سبزی و صیفی هیدروپونیک با مجموع اشتغال زایی 22 نفر که با سرمایه‌گذاری 256 میلیارد ریالی احداث شده است، بهره‌برداری کرد.

محسن علیزاده نماینده مردم شهرستان‌های سپیدان و بیضاء در مجلس شورای اسلامی، عبدالعلی کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس، مجتبی دهقان پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از دیگر مسئولین استانی حاضر در آئین افتتاح واحد تولیدی مذکور حضور داشتند.

photo6410913529

   

photo6410123215

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید