Iranian Agriculture News Agency

مدیر حفظ نباتات فارس خبر داد:

کشف بیش از یک تن سم و کود غیر مجاز در شیراز

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از شناسایی یک واحد عرضه غیر مجاز سموم دفع آفات نباتی با بسته‌بندی خانگی در بخش مرکزی شهرستان شیراز خبر داد و گفت: یک تن سم و 150 کیلوگرم کود در بسته‌بندی‌های غیر مجاز از این واحد کشف و ضبط شد.

کشف بیش از یک تن سم و کود غیر مجاز در شیراز

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، جاوید عباسی بیان کرد: فرد متخلف سموم دفع آفات نباتی را در بسته‌بندی‌های غیر مجاز و بدون مجوزهای لازم به بازار عرضه می‌کرد از این رو تمامی سموم و کودهای کشف شده جمع‌آوری و به انبار حفظ نباتات این استان منتقل شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای فرد خاطی تشکیل پرونده و به‌منظور اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شده است، اضافه کرد: کارگروه پایش و ساماندهی داروخانه‌های گیاهپزشکی استان فارس متشکل از نمایندگان حفظ نباتات، نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی در راستای ساماندهی شبکه توزیع نهاده های کشاورزی و ارتقاء امنیت غذایی به‌طور جدی مشغول به فعالیت و اقدامات نظارتی است.

عباسی با تاکید بر اینکه عمومی شهروندان استان فارس باید سموم دفع آفات نباتی مورد نیاز خود را بر اساس توصیه‌های کارشناسان از داروخانه‌های مجاز تهیه کنند، تاکید کرد: به‌منظور کنترل آفات و بیماری‌های درختان  و گل‌های آپارتمانی در منازل مسکونی می‌توان از آفت کش‌های گیاهی و یا مواد غیر شیمیایی استفاده کرد.

وی افزود: خرید سموم از مراکز غیر مجاز مثل گلخانه‌ها و در بسته‌بندی‌های خانگی می‌تواند عواقب جبران ناپذیری بر روی سلامت افراد خانواده به ویژه کودکان و سالمندان به جای بگذارد زیرا که فاقد هرگونه علائم هشدار دهنده، دستورالعمل مصرف و اقدمات احتیاطی و مراقبتی است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید