Iranian Agriculture News Agency

خبرهای خوب از کشاورزی آباده

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آباده از اتمام عملیات مرمت و باز سازی طرح تغذیه مصنوعی علی آباد، پرداخت تسهیلات 14 میلیارد و 300 میلیون ریالی در بخش کشاورزی و جوجه‌ریزی بیش از یک میلیون قطعه‌ای مرغداری‌های این شهرستان خبر داد.

 خبرهای خوب از کشاورزی آباده

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مهدی امینی گفت: طرح تغذیه مصنوعی علی آباد سورمق شهرستان آباده که در رخداد سیل تابستان سال 1401 آسیب دیده بود با اعتباری بالغ‌بر چهار میلیارد و 400 میلیون ریال مرمت و بازسازی شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه طرح مذکور با حجم عملیات حدود 19 هزار و 500 متر مکعب خاک برداری و 9 هزار و 950 مترمربع رگلاژ کف و شیب زنی به اتمام رسیده است، افزود: اعتبار طرح از محل اعتبارات استانی سر فصل سیل تامین شد، بهره‌برداری مجدد از این طرح نقش مهمی در مهار سیلاب و جلوگیری از خسارت‌های ناشی از آن و افزایش سطح ایستایی آب‌های زیرزمینی دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آباده به موضوع تسهیلات اعطایی از محل اعتبارات بند «ب» تبصره 16 نیز پرداخت و اضافه کردد: این تسهیلات اشتغال‌زایی در زمینه پرورش گاو شیری، بره‌پرواری، پرورش زنبور عسل، ماهی گرمابی و کشت گیاهان دارویی به 16 نفر از متقاضیان مشمول پرداخت شده است.

وی در ادامه به جوجه‌ریزی بیش از یک میلیون و 674 هزار قطعه‌ای مرغداری‌های گوشتی شهرستان آباده از ابتدای سال جاری تاکنون با برآورد تولید چهار هزار و 600 تن اشاره و بیان کرد: این شهرستان پیشرو در تولید مرغ گوشتی بوده و نقش ویژه‌ای از نظر مقدار و کیفیت محصول و میزان اشتغال در این زیر بخش دارد و حائز رتبه دوم تولید در استان فارس است.

امینی با بیان اینکه از مجموع جوجه‌ریزی‌های انجام شده بیش از 301 هزار قطعه از جوجه‌های گوشتی سویه آرین بوده است، خاطرنشان کرد: این شهرستان با دارا بودن 61 واحد پرورش مرغ گوشتی سالانه 9 هزار تن گوشت مرغ تولید و به عموم مصرف‌کنندگان عرضه می‌دارد.

وی با اذعان به اینکه وضعیت جوجه‌ریزی در مرغداری‌های گوشتی شهرستان آباده مطلوب است، گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های منسجم ملی و استانی که انجام می‌شود روند تولید و فراوانی این محصول پروتئینی بیش از پیش افزایش یابد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید