Iranian Agriculture News Agency

شناسایی انبار پخش نهاده‌های تقلبی کشاورزی در شیراز

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: کارگروه تخصصی سم و کود در قالب گشت هم‌پوشان یک انبار غیر مجاز نگهداری و پخش سم، کود و بذر خارج از شبکه که بخشی از آن نیز تقلبی بود را کشف، ضبط و پلمپ کرد.

شناسایی انبار پخش نهاده‌های تقلبی کشاورزی در شیراز

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، ذبیح الله سیروسی اظهار کرد: در این انبار غیر مجاز در شهرستان شیراز 50 هزار بسته سوسک کش پودری، 325 لیتر حشره کش سایپرمترین، 30 کیلوگرم سم موش، هزار بسته سم لامبادا، 200 بسته جونده کش رتول، و صد بسته آیکن تقلبی کشف و ضبط شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه این مهم در راستای ساماندهی شبکه توزیع نهاده های کشاورزی و ارتقاء امنیت غذایی، انجام شده است، بیان کرد: این مقادیر قابل توجه از سموم کشاورزی و خانگی، کود و بذور کشف شده پس از ضبط به انبار مدیریت حفظ نباتات منتقل شد.

سیروسی افزود: متخلفین پس از تکمیل پرونده جهت گذراندن مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی و فروشگاه فاقد مجوزهای لازم مرتبط با انبار، پلمب شدند.

 به گفته  وی، روند بازرسی و پایش فروشگاه‌های عرضه سموم نباتی در شهرستان شیراز با جدیت ادامه دارد و چنانچه فروشگاه‌ها طبق دستورالعمل و ضوابط عمل نکنند پس از صدور اخطار کتبی نسبت به پلمب آن‌ها اقدام خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید