Iranian Agriculture News Agency

خبرنگاران سربازان گمنام جنگ نرم هستند

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: خبرنگاران سربازان گمنام جنگ نرم هستند زیرا که خبرنگاران اسلحه به دست نمی‌گیرند بلکه با افکار مردم سر و کار دارند.

خبرنگاران سربازان گمنام جنگ نرم هستند

 

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، سید محسن قائمی در آئین تجلیل از خبرنگاران و عکاسان خبری فعال در بخش کشاورزی این استان ضمن گرامیداشت "روز خبرنگار" بیان کرد: افکار عمومی براساس خبرهای شما شکل می‌گیرد، افکار عمومی می‌تواند هیجان زده، آرام و یا می‌تواند دچار انحراف شود و این نشان‌دهنده اهمیت خبرنگاری است. 

این مقام مسئول با بیان اینکه در حرفه‌ی خبرنگاری امانت‌داری حرف اول را می‌زند و این بدان معنا است که شما باید خبر را به واقع بگیرید و به واقع به مردم برسانید، اضافه کرد: در هر مسئولیتی امانت‌داری بسیار سخت است، شما با فضای مجازی ارتباط دارید و اصل امانت‌داری در این فضاها می‌تواند بسیار موثر باشد. 

این روحانی با اشاره به اینکه در ایامی هستیم که متعلق به اباعبداله‌الحسین است، ابراز کرد: این ایام را تسلیت می‌گویم، ایام اسارت اهل بیت است، راویان در آن زمان نقش خبرنگاران را بازی می‌کردند که اگر این نقش نبود و اخبار سینه به سینه منتقل نمی‌شد چه بسا که وقایع تاسوعا و عاشورای حسینی دستخوش تغییرات می‌شد.

وی با بیان اینکه اگر چه ما امامان و روایت‌هایی داشتیم که حوادث کربلا را منتقل کردند، افزود: نقش راویان، شعرا و کسانی که در آن زمان حضور داشتند و مظلومیت‌های اهل بیت را نقل کردند، در طول تاریخ مهم، اثرگذار و عبرت ساز بود.

قائمی به شهدای خبرنگار دوران جنگ تحمیلی نیز پرداخت و گفت: اگر این شهدای خبرنگار نبودند شاید امروزه برای جوانان ما جنگ معنای آنچنانی نداشت، اگر تصویربرداری‌های شما نبود، اگر حضور به موقع شما در خط مقدم جنگ نبود، نمی‌شد آن دلاوری‌ها و آن جان فشانی‌های شهدا را به مردم عزیزمان منتقل کرد که این موارد نشان‌دهنده نقش عظیم و بزرگ خبرنگاران است.

وی با اذعان به اینکه اهالی رسانه بعضا مظلوم واقع می‌شوند، گفت: خبرنگاران علی‌رغم تمام سختی‌ها و محدودیت‌ها سعی می‌کنند کارشان را پیگیری کنند و امانت‌دار باشند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس توصیه‌های مقام معظم رهبری را به خبرنگاران یاد آور شد و گفت: معظم‌له توصیه فرموده‌اند که "خبر را آسان تهیه کنید زیرا که برای عموم مردم قابل فهم می‌شود و از سوی دیگر زیبایی و گستردگی داشته باشد" این موارد نشان از مسئولیت سنگین خبرنگاران دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید