Iranian Agriculture News Agency

تولید 4100 تن تخم مرغ در کوار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوار گفت: از ابتدای امسال تا کنون بیش از چهار هزار و 100 تن تخم مرغ در واحد‌های پرورش مرغ تخم‌گذار این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه شده است.

تولید 4100 تن تخم مرغ در کوار

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، عبدالرسول جوکار بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود میزان تولید تخم‌مرغ در شهرستان کوار تا پایان سال به بیش از ۱۰ هزار تن برسد.

به گفته وی؛ تخم‌مرغ معمولی، امگا ۳، دو زرده، ویژه با طعم محلی، زرده طلایی و غنی‌شده با ویتامین ای و سلنیوم ازجمله محصولات متنوعی است که در مرغداری‌های شهرستان کوار تولید می‌شود.

این مقام مسئول افزود: ۱4 واحد پروش مرغ تخم‌گذار با ظرفیت پرورش سالانه ۸82 هزار قطعه در شهرستان کوار مشغول به فعالیت و تولید هستند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه زیر بخش دام و طیور در تولید و اشتغال بخش کشاورزی شهرستان کوار افزود: واحدهای مرغ تخم‌گذار این شهرستان برای 85 نفر به‌طور مستقیم ایجاد اشتغال کرده‌اند.

وی بابیان اینکه تمامی واحد‌های مذکور صنعتی بوده و فرآیند بسته‌بندی تخم‌مرغ در این واحد‌ها انجام می‌شود، توضیح داد: واحدهای تولیدی صنعتی باعث بالا رفتن سطح تولید و افزایش کیفیت محصولات و تأمین نیازهای غذایی می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید