Iranian Agriculture News Agency

قول مساعد پیگیری مشکلات شرکت‌های دانش بنیان کشاورزی

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مسائل و مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان فعال بخش کشاورزی در سطوح استانی و ملی قول مساعدت داد.

قول مساعد پیگیری مشکلات شرکت‌های دانش بنیان کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، محمدجواد عسکری در پنجمین نشست شرکت‌های دانش‌بنیان فعال بخش کشاورزی این استان در سال 1402 گفت: هر آنچه مسائل و مشکلات است را پیگیری خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم منجر به نتایج مطلوب مدنظرمان بشود. 

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه نگاه و رویکردش دنبال کردن مسائل و مشکلات حوزه‌های مختلف بخش کشاورزی است، بیان کرد: اگر همه دغدغه‌مند حرکت کنیم قطعاً مشکلات حل و فضا برای انجام کارها مهیا خواهد شد؛ باید شرایط و ظرفیت‌های موجود را بالفعل کرد. 

عسکری با اذعان به اینکه در برخی از بخش‌ها به دلایلی نتوانسته‌ایم به‌خوبی عمل کنیم، اضافه کرد: در بسیاری از موارد موضوع محدودیت‌های اعتباری مطرح می‌شود، من هم این را تائید می‌کنم اما خیلی مواقع با نبود بودجه هم می‌توان کارها را پیش برد، با یک فضای همدلی و کمک همگانی می‌توانیم شرایط را تغییر دهیم.

وی با تأکید بر اینکه باید از تمامی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی در راستای تأمین امنیت غذایی استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: اگر نتوانیم در قالب یک نقشه راه با زمان‌بندی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت حرکت کنیم بی‌شک و قطعاً در مسیر تأمین امنیت غذایی ضربه خواهیم خورد. 

وی بابیان اینکه تاکنون نتوانسته‌ایم از ظرفیت‌های بخش کشاورزی در کشورهای پیرامونی برای سرمایه‌گذاری استفاده کنیم، یادآوری شد: کشت‌های فرا سرزمینی، فعال کردن دستگاه‌های بخش کشاورزی و انتقال فنّاوری‌های نوین ازجمله ظرفیت‌هایی بخش کشاورزی است که باید به آن بپردازیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید