Iranian Agriculture News Agency

رئیس جهاد کشاورزی فارس:

اتاق اصناف می‌تواند نقش اثرگذاری ایفا کند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: نظام صنفی سابق و اتاق اصناف کشاورزی امروز، به‌عنوان مادر تشکل‌ها می‌تواند نقش اثرگذاری ایفا کند کما اینکه از بدو تاسیس توانسته منشاء خیر و برکاتی باشد.

اتاق اصناف می‌تواند نقش اثرگذاری ایفا کند

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، مجتبی دهقان پور در نشست ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم‌نهاد بیان کرد: نگاه‌ها باید به سمت این باشد که بتوانیم از حداکثر ظرفیت نظام صنفی استفاده کنیم.

این مقام مسئول با اذعان به اینکه معتقد است نظام صنفی کشاورزی می‌تواند به‌عنوان یک پشتیبان جهاد کشاورزی باشد، اضافه کرد: نظام صنفی کشاورزی کارکردهای متفاوتی می‌تواند داشته باشد، به‌طور مشخص شناسنامه‌دار کردن باغات کار ارزشمندی است که در حال انجام است.

وی بابیان اینکه اتخاذ یک سری مشوق‌ها برای ایجاد میل و رغبت و افزایش مشارکت بهره‌برداران در ثبت درخواست اطلاعات ضروری به نظر می‌رسد، خاطرنشان کرد: این کار درنهایت منجر می‌شود به اینکه ارائه خدمات به تولیدکنندگان و باغداران بهبود یابد.

دهقان پور با اشاره به اینکه دخیل کردن نظرات تولیدکنندگان و تسهیل کار با سامانه نیز در افزایش استقبال ذی‌نفعان از سامانه احراز هویت اتاق اصناف مؤثر است، بیان کرد: نظام صنفی کارکردهای مثبتی بیشتر از این هم می‌تواند داشته باشد. استان فارس آمادگی این را دارد که در حوزه‌های دیگر به‌غیراز باغبانی نیز وارد شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بابیان اینکه در کشورهای توسعه‌یافته تشکل‌ها توانسته‌اند نقش بسزایی داشته باشند، اضافه کرد: امیدواریم توانمندسازی تشکل‌های غیردولتی در کشورمان نیز اتفاق بیفتد؛ نظام صنفی می‌تواند کار را تسری دهد.

وی با اشاره به اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان فارس این آمادگی را دارد که به‌صورت آزمایشی یک‌ قسمتی از حوزه توانمندسازی تشکل‌ها را اجرا کند، افزود: در بحث یادگیری افقی این امکان را داریم.

نشست "ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم‌نهاد" در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس میزبان مسعود عدل طلب مدیرکل دفتر ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم‌نهاد سازمان تعاون روستایی ایران، قاسم پیشه‌ور رئیس اتاق اصناف کشاورزی ایران و سید کاظم موسوی مدیرکل تعاون روستایی استان فارس بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید