Iranian Agriculture News Agency

اتاق اصناف برآینده کشاورزی کشور اثر گذار است

مدیر کل دفتر ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم نهاد سازمان تعاون روستایی کشور گفت: اکنون در یک پیچ تاریخی هستیم برای اینکه اتاق اصناف کشاورزی به‌عنوان نهادی برای بخش کشاورزی نهال‌سازی می‌کنیم که می‌تواند 50 تا 60 سال آینده بخش کشاورزی را تحت تاثیر قرار دهد.

اتاق اصناف برآینده کشاورزی کشور اثر گذار است

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مسعود عدل طلب در دیدار با مجتبی دهقان پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی این استان بیان کرد: کار بسیار بزرگی پیش رو داریم، یک تأخر 50 ساله هم نسبت به اتاق‌های اصنافی که در بخش صنوف دیگر و تجارت تشکیل‌شده است داریم.

این مقام مسئول بابیان اینکه قانون نظام صنفی سال 52 مصوب شده اما برای بخش کشاورزی به‌صورت تخصصی از سال 97 با ابلاغ هیات دولت وارد فضای اجرایی و عملیاتی شده است، افزود: استان فارس یکی از استان‌های خیلی خوب و پیشرو در استقرار ساختار جدید اتاق اصناف است.

وی با تأکید بر اینکه در استان فارس از برنامه عملیاتی اجرای قانون مذکور عقب نیستیم و بسیار خوب کارشده است، اضافه کرد: رئیس سازمان جهاد کشاورزی، رئیس کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی به شمار می‌آید و به‌عنوان متولی و مجری این پروژه در بالاترین سطح استان این مسئولیت را بر عهده دارد.

او با اشاره به اینکه برای اعتباربخشی پروانه‌های اتاق اصناف رایزنی‌های مستمر و متعددی با دستگاه‌ها و وزارتخانه در حال انجام است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت‌های خوبی که در استان فارس انجام می‌شود تا پایان سال حدود 70 درصد هدف‌گذاری‌های انجام‌شده محقق شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید