Iranian Agriculture News Agency

تغییر رویکرد مدیریت سرخرطومی خرما در فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: پیش از این در موضوع آفت قرنطینه‌ای سوسک سرخرطومی حنایی خرما رویکردمان مدیریت بحران بوده است که نیازمند تغییر و اتخاذ رویکرد مدیریت ریسک برای جلوگیری از بحران است.

تغییر رویکرد مدیریت سرخرطومی خرما در فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مجتبی دهقان پور در چهارمین ستاد گیاه‌پزشکی این استان بیان کرد: نیازمند اقدامات جدید در مدیریت آفت سوسک سر خرطومی حنایی خرما هستیم، تهیه نقشه پراکنش در باغات با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای، مشخص کردن مناطق حساس و اولویت‌بندی این مناطق باید در دستور کار قرار گیرد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه به‌منظور ایجاد سازوکارهای لازم باید طرحی با کنشگری مجموعه‌های مختلف درون و برون‌سازمانی تهیه و ارائه شود، خاطرنشان کرد: در قالب این طرح، برنامه عملیاتی برای مدیریت آفت سر خرطومی حنایی و وظایف هر مجموعه مشخص خواهد شد.

به گفته وی؛ کنشگران دخیل در این طرح عمدتاً زیرمجموعه‌های سازمان جهاد کشاورزی، مراکز تحقیقاتی، تشکل‌های بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان را در بر می‌گیرد تا بتوان یک ارتباط و هماهنگی جامع و نظام‌مند را تشکیل داد.

او با اذعان به اینکه نمی‌توان در هر شهرستان درگیر با آفت خطرناک سوسک سر خرطومی حنایی خرما یک نسخه و دستورالعمل واحد داشت، اضافه کرد: باید متناسب با شرایط هر شهرستان اقدام کرد، بعضاً در برخی مناطق با کمبود امکانات و نیروی انسانی متخصص مواجهیم اما در مقابل می‌توان از دیگر ظرفیت‌ها مانند خیرین محلی بهره گرفت.

دهقان پور با اشاره به اینکه مخاطبین و ذی‌نفعان نیز باید آموزش‌های لازم برای مدیریت آفت را فرابگیرند، اضافه کرد: رویکردمان علاوه بر اطلاع‌رسانی، اقناع‌سازی نیز باشد، زیرا در صورت متقاعدسازی بهره‌بردار به وجود خطر آفت، بی‌شک همکاری خواهد کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به اثربخشی اعتبارات تخصیص‌یافته در خصوص سوسک سر خرطومی نیز پرداخت و افزود: این اعتبارات در بین تمامی شهرستان‌های آلوده بر اساس سطح آلودگی توزیع‌شده است که با تدوین طرح مدنظر اثرگذارتر از گذشته خواهد بود.

او به لزوم تعمیم تجربه شهرستان‌های استان فارس در مبارزه و کنترل این آفت نیز اشاره کرد و گفت: مناطق 4 و 5 این استان در طرح افزایش نفوذ دانش در حال حاضر درگیر موضوع سوسک سر خرطومی حنایی خرما هستند که باید در این خصوص به تبادل دانش و تجربیات خود بپردازند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید