Iranian Agriculture News Agency

مشارکت خیرین شیرازی برای احیا زکات در دیمزارها

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: در سال زراعی جاری حق بیمه 300 هکتار از مزارع گندم دیم این شهرستان توسط خیرین کشاورز پرداخت شد و کشاورزان مالک متعهد شدند علاوه بر حق بیمه، زکات مجصول را در زمان برداشت محاسبه و پرداخت نمایند.

مشارکت خیرین شیرازی برای احیا زکات در دیمزارها

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، ذبیح الله سیروسی با اذعان به اینکه این تدبیر ویژه با پیشنهاد دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی شهرستان شیراز اجرایی شده است، عنوان کرد: به منظور انجام این پیشنهاد ۴۰ میلیون تومان از طرف خیرین کشاورز پرداخت شد و بهره‌‌برداران و شرکت خدمات بیمه محصولات کشاورزی همکاری داشته‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه با اجرای پیشنهاد مذکور مزارع دیم تحت پوشش به صورت چرخه‌ای بیمه و زکات محصول نیز پرداخت می‌شود، عنوان کرد: جهاد کشاورزی نزدیک‌ترین ارگان به کشاورز است و با دارا بودن مروجین پهنه می‌تواند در امر گسترش فرهنگ زکات، آموزش‌های لازم را با همکاری کمیته امداد به کشاورزان و دامداران ارائه دهد.

سیروسی با اشاره به آثار و برکات زکات در جامعه، به ویژه در کسب و کار بهره‌برداران بخش کشاورزی افزود: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز در تحقق برنامه‌های افزایش تولید در دیمزارها همسو با ترویج توسعه پوشش بیمه محصولات کشاورزی که لازمه این امر است در احیا فریضه واجب زکات نیز تلاش می‌کند.

وی از مشارکت دهی مروجین، مهندسین، مربیان و کارشناسان در دور‌های آموزشی، پژوهشی و ترویجی زکات، گنجاندن برنامه‌های زکات در گروه‌ها، کانال‌های مجازی، اطلاع رسانی به موقع به گروه‌های هدف و بهره‌برداران و شناسایی تولیدکنندگان مومن و متعهد را از جمله تلاش‌های انجام شده در امر زکات دانست.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید