Iranian Agriculture News Agency

دهقان پور تاکید کرد:

پیگیری اصلاح عوارض صادرات شیر ضروری است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: صادرات شیر خشک از ابتدای سال جاری متوقف شده است از این رو پیگیری اصلاح عوارض صادرات شیر برای امسال ضروری و مهم است.

پیگیری اصلاح عوارض صادرات شیر ضروری است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، مجتبی دهقان پور در نشست با مدیران شرکت شیر پگاه که با حضور محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود تصریح کرد: با وجود عوارض صادرات شیر خشک فاقد توجیه اقتصادی می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه شرکت شیر پگاه فارس به همراه دیگر صنایع لبنی این استان ظرفیت های بسیار خوبی در جذب شیر خام تولیدی را دارا هستند، اظهار کرد: عدم صادرات شیر خشک به دلیل مطرح شده می تواند منجر به ایجاد مازاد تولید شیر دامداران و کاهش قیمت این محصول لبنی شود. 

وی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین تجزیه و تحلیل های انجام شده و احتساب کمترین میزان سود برای تولید کننده قیمت تمام شده هر لیتر شیر بیش از 140 هزار ریال برآورد می شود، ابراز کرد: به همین جهت ترمیم قیمت و سازوکار خرید تضمینی برای محصول شیر باید در دستور کار مراجع تصمیم گیری قرار گیرد. 

او با اشاره به گستردگی حوزه وظایف در وزارت جهاد کشاورزی و ضرورت مدیریت چالش های پیش روی تولید کنندگان بیان کرد: آماده همکاری و ارائه آمار، اطلاعات و پیشنهادات لازم به کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی برای اتخاذ راهکار های ضروری هستیم.

در نشست رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با مدیران شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس علاوه بر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مهدی علی پور مدیرعامل شرکت پگاه فارس، حمید رضا ناظمی مدیر کل دامپزشکی، محمد حسن رزاق منش مدیر شعب بانک کشاورزی و تعدادی از دیگر مدیران استان حضور داشتند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید