Iranian Agriculture News Agency

دستاورد های دومین کاروان ملی ترویج در مرودشت اعلام شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: اجرای 6811 نفر روز آموزش های کشاورزی برای بهره برداران، ماحصل برگزاری دومین کاروان ترویج الگوی کشت ملی محصولات زراعی در این شهرستان بود

دستاورد های دومین کاروان ملی ترویج در مرودشت اعلام شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، منصور امیریان تصریح کرد: این آموزش های چهره به چهره علاوه بر فرد به فرد بودن در قالب 23 رویداد آموزشی شامل کارگاه آموزشی، روز مزرعه، انتقال یافته های تحقیقاتی و نمایشگاه محصولات کشاورزی در واحدهای الگویی و مزارع  به بهره برداران ارائه شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه کاروان ترویج در شهرستان مرودشت در سه مرکز جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شده است، اظهار کرد: آموزش های مذکور با موضوعات مزایای کشت بر روی پشته های عریض، بیمه محصولات زراعی با تاکید بر بیمه محصولات دیم، کالیبراسیون سمپاش ها، تغذیه گیاهی و مبارزه با آفات و بیماری ها و علف های هرز بود.

به گفته وی؛ روش های نوین آبیاری و ارتقاء بهره وری آب، کاربرد پهپاد در کشاورزی، کشت گیاهان دارویی، احداث گلخانه های کوچک مقیاس و ارتقا توانمندی های صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی از دیگر موضاعات آموزشی ارائه شده در طول برگزاری کاروان ترویجی بود.

امیریان با بیان اینکه با استفاده حداکثری از توان محققان و کارشناسان بخش خصوصی و مربیان جهش تولید برای تحقق بخشی به اهداف کاروان ترویجی تلاش کرده ایم، ابراز کرد: در این  کاروان ترویجی به منظور آموزش بهره برداران از هفت نفر از کارشناسان شرکت های بخش خصوصی و چهار نفر از محققان مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی بهره گرفته ایم.

دومین کاروان ترویج الگوی کشت ملی محصولات زراعی از سی ام بهمن تا سوم اسفندماه در عرصه های زراعی شهرستان مرودشت همزمان با دیگر شهرستان های استان فارس  انجام و به صورت آنلاین و آفلاین ازشبکه ملی برکت  پخش شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید