Iranian Agriculture News Agency

استاندار فارس در شورای آرد و نان استان:

اختیار صدور مجوز تاسیس نانوایی ها به شهرستان ها تفویض شود

استاندار فارس با اشاره به اینکه باید بتوانیم در مرحله سوم مدیریت هوشمند آرد و نان مشکل چندساله‌ی کیفیت نان را حل کنیم، گفت: برای تفویض اختیار در برخی از حوزه های این طرح به استان ها پیگیری های لازم انجام شود؛ وزنی شدن فروش نان و طبخ نان کامل در این مرحله مورد توجه دستگاه های اجرایی این طرح باشد.

اختیار صدور مجوز تاسیس نانوایی ها به شهرستان ها تفویض شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، محمدهادی ایمانیه صبح امروز در شورای آرد و نان استان که با حضور برخط فرمانداران شهرستان ها برگزار و به آغاز مرحله‌ی سوم هوشمند سازی مدیریت آرد و نان اختصاص داشت، بیان کرد: فرمانداران مسئولیت اصلی مدیریت این طرح در شهرستان ها را بر عهده دارند لذا می بایست نسبت به دستورالعمل ها و اطلاعیه های مربوط به این حوزه آگاهی و اشرافیت کامل داشته باشند.

وی بر لزوم نظارت و بررسی چگونگی اجرای این طرح تاکید و اظهار کرد: گروه ناظران در شهرستان ها تشکیل شود؛ افراد خبره، کاربلد، پاکدست، باتجربه و پیشکسوت برای انجام این مُهِم گلچین شوند.

استاندار فارس با بیان اینکه فرمانداران و مدیران اجرایی طرح به صورت دوطرفه نسبت به انجام پرسش و پاسخ اقدام کنند تا نقاط قوت تقویت شده و برای رفع نقاط ضعف راه‌کارهای مناسبی اتخاذ شود، اظهار کرد: هر شهرستان شماره تلفنی به منظور دریافت گزارشات مردمی معرفی کند و نسبت به مسائل و موارد مطرح شده پاسخگویی شایسته و مناسب انجام شود.

ایمانیه با تاکید براینکه در این مرحله همانند مراحل قبل هیچگونه افزایش قیمتی برای مردم ایجاد نخواهد شد، بر لزوم اطلاع رسانی دقیق و شفاف از طریق رسانه ملی و سایر راه‌های ارتباط جمعی تاکید کرد و افزود: هیچ محدودیتی برای خرید نان وجود نخواهد داشت؛ طبخ نان با کیفیت منجر به فروش بیشتر می شود که همین امر ملاک تعیین سهمیه آرد نانوایی ها خواهد شد.

نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به اینکه در این مرحله باید بتوانیم مشکل چندساله‌ی کیفیت نان را حل کنیم، بیان کرد: برای تفویض اختیار در برخی از حوزه های این طرح به استان ها پیگیری های لازم انجام شود؛ وزنی شدن فروش نان و طبخ نان کامل در این مرحله مورد توجه دستگاه های اجرایی این طرح باشد.

وی بر حفظ حرمت افراد و نانوایان تاکید کرد و افزود: معیارها و شاخص های مورد ارزیابی تدوین شود و بصورت شفاف در اختیار افراد قرار گیرد.

رئیس شورای آرد و نان استان با اشاره به کمبود نانوایی ها در برخی از شهرستان ها گفت: اختیارات مرکز استان در حوزه صدور مجوز تاسیس به شهرستان ها تفویض شود و ستاد استان پس از آن امر نظارت را بصورت جدی پیگیری نماید؛ یقین داریم این کار در رفع این مشکل بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید