Iranian Agriculture News Agency

روند اخذ مجوز واحد های دام و طیور تشریح شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: صدور مجوزهای حوزه تولید در بخش کشاورزی فرایندی مشابه هم دارد که توسط سامانه صدور مجوزهای الکترونیکی صادر می‌شود.

روند اخذ مجوز واحد های دام و طیور تشریح شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، ذبیح الله سیروسی در یک گفتگوی رادیویی تصریح کرد: متقاضی محترم درخواست کتبی خود را به ‌همراه مدارک هویتی در سامانه mojavez .ir بارگذاری می‌کند سپس اطلاعات به صورت آنلاین به سامانه سماک منتقل می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی متولی صدور مجوز دام و طیور و ماکیان است، اظهار کرد: وقتی مدارک به سامانه سازمان نظام مهندسی ارجاع شد، کارشناسان با بررسی مدارک و بازدید از محل اجرای طرح اقدام به تهیه نقشه کرده و سپس استعلام از سازمان آب منطقه‌ای انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آب این‌گونه طرح‌ها باید آب پایدار، یعنی آبی که دارای مجوز از سازمان آب منطقه‌ای باشد.

او افزود: بعد از استعلام آب دو استعلام دیگر یکی تعیین حریم برق و دیگری  خطوط لوله‌های گاز باید انجام شود که  بعد از تحویل  استعلام های مذکور به سازمان نظام مهندسی موافقت اصولی صادر می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ابراز کرد: در گام بعدی از امور اراضی استعلام تغییر کاربری می‌شود که این مهم با تدابیری که اندیشیده شده است در کمیسیون تبصره ۱ ماده ۱ به‌سرعت انجام می‌شود و بعد از پاسخ کمیسیون، سازمان نظامی مهندسی پروانه تأسیس را صادر می‌کند که این پروسه حدود ۲۰ روز طول می‌کشد.

او با اشاره به اینکه کارشناسان ناظر طرح و پیمانکار ذی‌صلاح توسط نظام مهندسی به متقاضی معرفی می شوند، بیان کرد: با شروع  ساخت  و بعد از این‌که پیشرفت فیزیکی صددرصد محقق شد پروانه بهره‌برداری صادر می‌شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید