Iranian Agriculture News Agency

جهاد کشاورزی فارس در نمایشگاه جامع کشاورزی تهران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از حضور این سازمان در نمایشگاه جامع کشاورزی تهران خبر داد و گفت: کارشناسان این سازمان در غرفه شماره 25 سالن شماره 6 نمایشگاه بین المللی تهران از نوزدهم تا 22 دی ماه پذیرای بازدید کنندگان خواهند بود.

جهاد کشاورزی فارس در نمایشگاه جامع کشاورزی تهران

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، مجتبی دهقان پور با اشاره به اینکه در این غرفه دستاورد های بخش کشاورزی این استان به نمایش گذاشته خواهد شد، تصریح کرد: این نمایشگاه که با محوریت سامانه‌های نوین آبیاری، ماشین‌آلات، نهاده‌ها و کشت‌های گلخانه‌ای برپا می‌شود از ساعت 9 تا 15 آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه نمایشگاه جامع کشاورزی در سالی که مزین به شعار"تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین" و با برنامه ریزی های منسجم مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی برگزار می شود، افزود: بیش از 430 شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور دارند.

 به گفته وی؛ نمایشگاه ها ابزاری برای نشر یافته های نوین هستند که در حوزه های فناوری در بخش های اقتصادی می توانیم به مخاطبین ارائه کنیم. دهقان پور با بیان اینکه این نمایشگاه فرصتی است تا آخرین یافته ها در حوزه های مختلف اعم از سامانه های نوین آبیاری، نهاده ها و کشت های گلخانه ای به منصه ظهور برسد، ابراز کرد: ایجاد ارتباط مستقیم و بدون واسطه بین تولیدکنندگان و کشاورزان موضوعی است که در برگزاری نمایشگاه مورد توجه است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه‌ها در تبادل تجربیات و تسهیم دانش بین افرادی که یک منافع مشترکی از حوزه اقتصادی دارند موثر است، اضافه کرد: امیدواریم در این نمایشگاه جامع در ارائه دستاورد های سازمان جهاد کشاورزی استان فارس خصوصا در تدوین برنامه الگوی کشت سازگار با اقلیم به خوبی موفق باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و شرکت های فعال در حوزه هوشمند سازی در نمایشگاه جامع کشاورزی تهران حضور دارند، تاکید کرد: رفع مسائل و چالش های بخش کشاورزی با بهره گیری از ابداعات فناورانه یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه به شمار می آید.

 او به طور مثال با اشاره به پتانسیل های بخش کشاورزی استان فارس و دستور وزیر محترم جهاد کشاورزی مبنی بر شروع هوشمند سازی این بخش در استان بیان کرد: مکان محور کردن واحدهای تولیدی و لینک آن با سامانه پهنه بندی از جمله اقدامات فناورانه است که به طور اختصاصی در فارس عملیاتی می شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید