Iranian Agriculture News Agency

حجت الاسلام ربانی:

باور کنیم تامین امنیت غذایی در دستان ماست

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کار در حوزه کشاورزی سخت، سنگین اما پر برکت است، گفت: اگر امنیت نظامی هم داشته باشیم ولی امنیت غذایی نداشته باشیم، دچار آسیب می شویم، باید باور کنیم بخش عمده ای از تامین این امنیت در دستان خود ماست.

باور کنیم تامین امنیت غذایی در دستان ماست

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن ربانی در گردهمایی مدیران و روحانیون سازمان جهاد کشاورزی این استان تصریح کرد: امنیت غذایی برای ما حیاتی و ضروری است خصوصا در حوادث یک سال اخیر این امر بیشتر روشن شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه عزیزان و پیشکسوتان شما در جبهه های جنگ و دفاع مقدس کارهای نشدنی را انجام دادند و قدم های بلندی را برداشتند، اظهار کرد: کار بزرگ نیاز به همت بزرگ دارد، امروز همان کارهای سخت جهادی و فوق العاده ای که به گمان بعضی ها نمی شود انجام داد توسط شما در عرصه امنیت غذایی انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه باید این را باور داشته باشیم که میراث جهاد امروز  به دست شما مدیران و کارکنان بخش کشاورزی است، ابراز کرد: بدون برنامه و کار عالمانه و مطالعه شده و به تعبیری واقع گرایانه تامین امنیت غذایی امکان پذیر نیست، انتظار می رود که کارها مطالعه شده، علمی، عاقلانه و با برنامه ریزی حکیمانه همراه باشد.

او با بیان اینکه امروزه دچار روزمرگی هایی شده ایم که جز با برنامه ریزی از آن دور نمی شویم، افزود: بر اساس احکام حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری برای نمایندگان خود در وزارت جهاد کشاورزی، نمایندگی ولی فقیه چهار ماموریت اصلی و اساسی دارند.

این روحانی به ارتقای فرهنگ دینی و انقلابی و ارزش های دینی و ارزش های بصیرتی به عنوان اولین ماموریت حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی پرداخت و گفت: پشتیبانی علمی و فقهی و اسلامی از فعالیت های وزارت جهاد کشاورزی در حوزه مسائلی مانند زمین و ذبح شرعی دومین ماموریت حوزه نمایندگی به شمار می آید.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه مسائل مرتبط با این وزارت می بایست از نظر فقهی، علمی و اسلامی بررسی و نقاط قوت و ضعف آن تحلیل شود، بیان کرد: سومین بخش از ماموریت های حوزه، ماموریت های نظارتی است که جنبه حاکمیتی دارد که می توان به نظارت بر ذبح شرعی دام ها، پرداخت زکات و موضوعات زمین به عنوان حاکم شرع اشاره کرد.

ربانی به پیگیری اجرا و نتیجه بخشی مطالبات مقام معظم رهبری به عنوان چهارمین وجه از ماموریت های حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: این حوزه وظیفه دارد مطالبات رهبری را تبیین و مطرح و در جهت تحقق آن تلاش کند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه اگر می خواهید مجموعه شما سالم بماند باید پلیس دل زنده بشود، اضافه کرد: اگر بنا دارید در خدمت ارزشمند به کشور موفق شوید، باید از درون برای خدمت انگیزه پیدا کنید.

او به نقش و اهمیت توجه به خانواده و فرزندان کارکنان نیز گریزی زد و افزود: حوزه نمایندگی ولی فقیه در حوزه خانواده کارکنان نیز باید فعالیت و برنامه ریزی نماید.

 نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بر اهمیت نظارت بر زیر مجموعه ها نیز تاکید و تصریح کرد: مدیر بخشنامه ای توفیق ندارد، این نظارت ها باید همراه با حفظ کرامت و همدلانه باشد.

 این مقام مسئول به اهمیت تکریم نسبت به عناصر برجسته هر سازمان اشاره کرد و گفت: افرادی که به نوعی نوآوری کرده اند، ابتکاری داشته اند و یک خدمت ویژه ارائه داده اند باید مورد تکریم و تشویق قرار گیرند تا موجب رشد فضای همدلی و مشارکت شود.

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی در مجموع رو به پیری است و بخش عمده ای از کارکنان در دهه آخر خدمت خود هستند، تاکید کرد: برای جایگزین کردن کارکنان باید برنامه داشته باشیم. حوزه منابع انسانی سرمایه اصلی کار ماست از این رو باید بدانیم چه نیروهایی می خواهیم جذب کنیم.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید