Iranian Agriculture News Agency

کاشت بیش از 10 هزار هکتار گندم در فسا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا از کاشت 10 هزار و 300 هکتار گندم در این شهرستان خبر داد و گفت: قریب به 70 درصد از این مزارع گندم آبی به صورت قراردادی کشت شده است.

کاشت بیش از 10 هزار هکتار گندم در فسا

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، ناصر انصاری با اشاره به اینکه افزایش در قیمت خرید گندم و تخفیف 20 درصدی حق بیمه از جمله مزایای کشت قراردادی گندم در سال جاری بوده است، تصریح کرد: از آنجایی که توسعه مزارع گندم بنیان در شهرستان فسا در دستور کار بوده بیش از 5500 هکتار در قالب این نظام کشت شده است.

به گفته وی؛ رعایت اصول به زراعی شامل استفاده از بذور گواهی شده، کاهش میزان مصرف بذر، اجرای آرایش کشت روی پشته و استفاده از آبیاری نوین از جمله برنامه های اجرایی است که در طرح گندم بنیان برای افزایش عملکرد تولید دنبال می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کاشت گندم در شهرستان فسا از اواسط آبان تا نیمه دی ماه ادامه داشته است، اظهار کرد: در طول عملیات کشت 2841 تن بذر گندم استفاده شده که حدود 47 درصد از آن بذور گواهی شده بود و مابقی از محل خود مصرفی کشاورزان تامین شد.

وی با بیان اینکه مزارع گندم شهرستان فسا عمدتا با بذور ارقام سیروان، مهرگان، برات، سارنگ، ترابی، چمران ۲، شبرنگ، آران، تیرگان و هانا کشت شده است، ابراز کرد: برآوردمان این است که در صورت عدم بروز رخداد های غیر مترقبه و خسارتزا در خرداد ماه سال آینده حدود 45 هزار تن محصول از این مزارع برداشت شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید