Iranian Agriculture News Agency

دهقان پور خبر داد:

پیگیری اعتبار 30 میلیارد تومانی برای کشاورزی فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: بر اساس رایزنی که با استاندار محترم شده قرار است که حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای جبران قسمتی از خسارت‌های سیل به صورت نقدی در اختیار استان قرار بگیرد.

پیگیری اعتبار 30 میلیارد تومانی برای کشاورزی فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، مجتبی دهقان پور در حاشیه سفر به شهرستان سروستان و بازدید از خسارت های سیل اخیر تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم متناسب با خساراتی که استان دیده اعتبارات را کارسازی کنیم البته پس از اینکه ستاد بحران کشور هزینه ها را مشخص کرد و از طریق سازمان برنامه و بودجه اعتباراتش تامین شد. 

این مقام مسئول با بیان اینکه برآورد ما تا کنون این است که حدود 5400 میلیارد تومان خسارات ناشی از سیل در استان فارس حادث شده است، اظهار کرد: بر اساس ارزیابی های اولیه حدود ۳۷ میلیارد تومان خسارات ناشی از سیلی بوده که برای شهرستان سروستان حادث شده است. 

به گفته وی؛ در گام اول چندین اقدام را انجام دادیم؛ در شهرستان هایی که قنات ها آسیب دیده بودند و این قنات‌ها عاملی بودند برای مشروب شدن اراضی زیر دستشان سعی کردیم با خود یاری و همکاری مردم محلی بازگشایی شوند. 

او افزود: بعد از اعتباری که تخصیص پیدا کرد به مرمت و بازسازی بهینه این قنات ها کمک می کنیم.

در بازدید دهقان پور از شهرستان سروستان عبدالعلی رحیمی نماینده مردم شهرستان های سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی و محمد مهدی برومندی معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید