Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ده هزار تن لیمو ترش از باغ های این شهرستان برداشت شود.

آغاز برداشت لیموترش در کازرون

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حمید رشیدی با اشاره به سطح 880 هکتاری باغ های لیمو ترش شهرستان کازرون تصریح کرد: برداشت لیمو ترش از اوایل مرداد ماه در این شهرستان شروع شده است و در نیمه مهر ماه به پایان می‌رسد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه محصول برداشت شده علاوه بر تامین نیاز داخلی شهرستان به سایر استان‌ها ارسال می‌شود، اظهار کرد: شهرستان کازرون یکی از قطب‌های تولید لیمو ترش در استان فارس به شمار می‌رود که عمدتا در بخش جره و بالاده این شهرستان تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: پرشین لایم، خارکی و چهار فصل از ارقام لیموترش در کازرون است که با توجه به شرایط اقلیمی استان از کیفیت و بازارپسندی مطلوبی برخوردار است.

رشیدی تصریح کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی با هدف ارتقا افزایش آگاهی باغداران، اجرای عملیات به‌باغی در زمینه استفاده از نهال استاندارد، کاربرد شیوه نوین آبیاری، تغذیه گیاهی، مبارزه با علف‌های هرز و آفات و بیماری‌ها، و مدیریت تنش‌های محیطی در باغ‌ها را از عوامل موثر در افزایش کمی و کیفی تولیدات این محصول در شهرستان کازرون است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید