Iranian Agriculture News Agency

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه فارس در اجرای سامانه های نوین آبیاری جزو استان های پیشرو است، گفت: 10 درصد از سامانه های نوین آبیاری کشور در این استان اجرا شده است.

سهم 10 درصدی فارس در اجرای سامانه های نوین آبیاری کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، فریبرز عباسی در نشست بررسی مشکلات اجرای طرح های آبیاری نوین در اقلید ابراز کرد: تاکنون بیش از ۲.۵ میلیون هکتار از اراضی آبی کشور یعنی حدود ۳۴ درصد از کل اراضی به انواع سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده است.

به گفته وی؛ در کنار توسعه سامانه های نوین آبیاری، بالغ بر یک میلیون هکتار تجهیز و نوسازی شبکه ها و روش های مدرن آبیاری اجرا شده است.

عباسی با بیان اینکه رویکردی که در طرح های آب و خاکی داریم ارتقا کیفی در کنار توسعه کمی است، تصریح کرد: در این راستا یکی از برنامه های اصلی که در یک سال اخیر به صورت جدی دنبال شد، توسعه روش های آبیاری با راندمان بالا مثل انواع روش های موضعی، ماشین های آبیاری و سایر روش ها است.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی؛ از پیش بینی تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و بازسازی قنوات نیز سخن گفت و افزود: در بحث قنوات اعتباری بیش از سه برابر اعتبار سال گذشته برای استان فارس در نظر گرفته شده است.

عباسی اظهار کرد: استان فارس یکی از استان های موثر در تولید و امنیت غذایی کشور است، شهرستان اقلید نیز ظرفیت و پتانسیل های خوبی را برای تولید و افزایش تولید دارد، اقدامات خوبی انجام شده است و امیدواریم با تلاش و زحمات همه اثربخشی این اقدامات بیشترشود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید