Iranian Agriculture News Agency

صبوری پور خبر داد:

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از پیشتازی این استان در ثبت درخواست متقاضیان تسهیلات حمایتی سرمایه در گردش دام و طیور خبر داد و گفت: تا کنون بیش از 16 هزار و 513 نفر متقاضی این استان موفق به ثبت درخواست خود در سامانه سیتا شده اند.

فارس پیشتاز در ثبت تسهیلات سرمایه در گردش دام

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، جعفر صبوری پور با تقدیر از کارشناسان این سازمان مرتبط با طرح و بانک کشاورزی که در روزهای تعطیل نیز در محل کار حضور داشته اند، تصریح کرد: با ثبت این تعداد از متقاضیان استان فارس رتبه یک کشور را دارد که نشان از همدلی و همراهی در بین ارکان اجرای طرح دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه از بین متقاضیان تسهیلات حمایتی سرمایه در گردش دام و طیور تا کنون بیش از ده هزار و 590 نفر به شعب بانک کشاورزی استان فارس معرفی شده اند، اظهار کرد: در تعداد معرفی شدگان به بانک نیز حائز رتبه دوم کشور هستیم که بیش از 14 هزار و 402 میلیون و 136 هزار (میلیون ریال) میزان اعتبار مورد نیاز آن است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات مذکور در قالب دامدار کارت به افراد متقاضی و مشمول پرداخت می شود، ابراز کرد: در سرتاسر استان فارس با همکاری بی دریغ شعب بانک کشاورزی بیش از 801 فقره دامدار کارت جدید با اعتباری بالغ بر 358 میلیارد و 697 میلیون ریال صادر و تحویل دامداران شده است.

او با تاکید بر اینکه دولت محترم با اجرای طرح پرداخت تسهیلات حمایتی سرمایه در گردش اعلام کرده است که در شرایط سخت در کنار دامداران خواهد بود، اضافه کرد: دولت با تامین نقدینگی مورد نیاز دامداران با آسان ترین شکل ممکن قصد دارد پایداری تولید را تضمین کند.

صبوری پور با اشاره به اینکه استان فارس یک استان پهناور و دارای سهم قابل توجه ای از دام های عشایری است، تاکید کرد: با توجه به سهم کمتر دام سبک در تسهیلات اعطایی در حال حاضر میزان تسهیلات اعطایی نسبت به چند استان از سهم پایین تر برخوردار است که با تسریع پرداخت تسهیلات به واحد های مرغداری و گاو شیری صنعتی این سهم افزایش می یابد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید