Iranian Agriculture News Agency

باصری خبر داد:

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از سهم بیش از 46 میلیون و 461 هزار دلاری محصولات صنایع تبدیلی و غذایی در صادرات بخش کشاورزی از گمرک این استان در سال 1400 خبر داد.

سهم 46 میلیون دلاری صنایع کشاورزی در صادرات از فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، محمود باصری با اذعان به اینکه بخش عمده ای از محصولات کشاورزی این استان از گمرکات دیگر مانند بوشهر و بندرعباس صادر می شود، تصریح کرد: عدد مذکور 75 درصد ارزش کل صادرات بخش کشاورزی از گمرک استان فارس را در بر می گیرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در سال گذشته 71 هزار و 324 تن محصولات کشاورزی از گمرک فارس به منظور صادرات خارج شده است، اظهار کرد: سهم وزنی محصولات صنایع تبدیلی و غذایی قریب به 65 درصد کل محصولات صادراتی بخش کشاورزی از گمرک این استان می شود.

باصری با بیان اینکه سهم کالاهای صادراتی بخش کشاورزی نسبت به صادرات کل کالاهای غیر نفتی از استان فارس به ترتیب از نظر ارزشی و وزنی برابر با 15 و 17 درصد است، ابراز کرد: عمده محصولات صنایع تبدیلی و غذایی صادر شده شامل پودر و عصاره شیرین بیان، انواع پنیر و  خامه است.

به گفته وی؛ خیارشور، دوغ، انواع شیر، خلال پسته، ماست، ترشیجات، عرقیات، خشکبار، کشمش، رب گوجه فرنگی، انجیر خشک، گلوتن گندم و غنچه گل محمدی نیز بخش دیگری از محصولات صنایع تبدیلی و غذایی صادراتی را شامل می شود.

او با اشاره به اینکه عراق، افغانستان، پاکستان، کویت و ترکیه از جمله مقاصد صادراتی محصولات صنایع تبدیلی و غذایی استان فارس بوده اند، افزود: مدیریت صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس آماده همکاری با سرمایه گذاران در احداث واحدهای صنایع تبدیلی و غذایی است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید